فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

چرا باید لهجه اسپانیایی کلمبیا را بیاموزیم؟


کشور کلمبیا، در انتهای شمال غربی آمریکای جنوبی قرار دارد. مردم این کشور به زبان اسپانیایی کلمبیایی صحبت می‌کنند. البته این را باید گفت که در شهر بوگوتا که پایتخت کلمبیا نیز می‌باشد مردم به‌صورت خالص به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و می‌توان به‌راحتی لهجه آن‌ها را یاد گرفت. لهجه اسپانیایی کلمبیا معمولاً به‌عنوان خالص‌ترین یا خنثی‌ترین نوع زبان اسپانیایی شناخته می‌شود. با درنظرداشتن این مسئله، کلمبیا کشوری متنوع است و در نواحی مختلف آن لهجه‌های متفاوتی وجود دارد. قابل‌توجه‌ترین لهجه برای مدلین و مناطق اطراف آن است.

ویژگی های زبان اسپانیایی با لهجه کلمبیایی

  • در لهجه اسپانیایی کلمبیا نیز مانند زبان اسپانیایی خالص، اکثر کلمات، همان گونه که نوشته می‌شوند، ادا می‌گردند.
  • تمام اسم‌های به‌کاررفته در زبان اسپانیایی کلمبیایی، از لحاظ جنسیت، تفکیک شده‌اند.
  • برای منفی کردن یک فعل در زبان اسپانیایی کلمبیایی، تنها باید یک پیشوند (no) به آن اضافه کنیم.
  • برای نوشتن حروف صدادار در زبان اسپانیایی کلمبیایی، باید یک خط مورب در بالای آن حرف قرار داد.

 معرفی انواع گویش های اسپانیایی کلمبیا

1.     گویش جزیره ای

گویش جزیره‌ای نوعی گویش کلمبیایی است که در جزایر سان آندرس، Providencia  و Santa Catalina صحبت می‌شود. این گویش مخلوطی از زبان اسپانیایی کارائیب (Costeño) با زبان انگلیسی می‌باشد.

2.     گویش کوستینو

گویش Costeño یکی دیگر از انواع گویش‌های کلمبیایی است که معمولاً در منطقه کارائیب کلمبیا صحبت می‌شود. در گویش Costeño نیز، انواعی از لهجه‌های مختلف وجود دارد. لهجه‌های Barranquilla ، Cartagena ، La Guajira و مناطق ساحلی داخلی همه زیر لهجه‌های طبقه‌بندی وسیع‌تر Costeño به‌حساب می‌آیند. بیشتر مردم خارج از منطقه کارائیب (از جمله کلمبیایی‌های مناطق داخلی) ممکن است برای گویش این زبان مشکل داشته باشند و نتوانند کلمات آن را به‌خوبی بیان کنند.

3.     گویش سانتاندرانو

گویش Santandereano یکی از گویش‌های کلمبیایی است. این گویش در بخش شمال شرقی کشور در بخش‌های  Santander  و Norte de Santander صحبت می‌شود. رایج‌ترین ویژگی این گویش استفاده قوی از "ustedeo" در هر زبان غیررسمی و رسمی آن است. همچنین برای افراد خارج از این مناطق، استفاده از "ustedeo" و گفتار staccato آنها باعث می‌شود تا لهجه کمی عصبانی و خشن به نظر برسد.

4.     گویش پائیسا

گویش Paisa یک گویش کلمبیایی است که در بخش‌های Antioquia ، Caldas ، Risaralda  و    Quindío  صحبت می‌شود. در این نوع گویش افراد کاملاً سریع و روان صحبت می‌کنند. همچنین افراد محلی از عبارات محلی و منطقه‌ای خاص منطقهٔ خود در این گویش استفاده می‌کنند.

5.     گویش شکلاتو

گویش Chocoano گویشی اسپانیایی کلمبیایی است که اکثراً در سراسر ساحل اقیانوس آرام صحبت می‌شود. این گویش توسط آفریقایی کلمبیایی‌های ساکن داخلی در بخش‌های Cauca و Valle del Cauca نیز صحبت می‌شود.

6.     گویش رولو

رولو نوعی گویش کلمبیایی است که معمولاً در بوگوتا صحبت می‌شود. این گویش به‌عنوان یکی از ساده‌ترین گویش‌های اسپانیایی برای یادگیری و درک شناخته می‌شود. برخی از ویژگی‌های بارز این گویش عبارتند از:

  • استفاده از ضمیر "usted" حتی در بین اعضای خانواده و دوستان نزدیک.
  • رولوها به دلیل مؤدب بودن معروف هستند و گویش آن را ثابت می‌کند.در بوگوتا، به طور معمول مردم را می‌شنوید که می‌گویند "Podría por fav abrir la ventana؟" که شبیه روش مؤدبانه انگلیسی است که می‌گوید "لطفاً پنجره را باز کنید؟".
  • تلفظ همه حروف، از جمله هجا - نهایی / s / و / d / در انتهای –ado.
  • هنگامی که مردم دررابطه‌با "اسپانیایی کلمبیایی" صحبت می‌کنند، معمولاً به گویش رولو اشاره می‌کنند.این خنثی‌ترین گویش کشور است و بنابراین برای سخنرانی‌های رسمی، تلویزیون ملی و رادیو استفاده می‌شود.

7.     گویش لانرو

گویش لانرو یکی دیگر از گویش‌های اسپانیایی کلمبیایی است که معمولاً در دشت‌های شرقی کشور صحبت می‌شود. همچنین این لهجه اکثراً در مناطق جلگه‌ای کلمبیا در بخش‌های Meta ، Casanare،  Arauca و Vichada صحبت می‌شود.

8.     گویش کالینو (والونو)

گویش والونو معمولاً در دره رودخانه کائوکا بین کوردیلاهای غربی و مرکزی صحبت می‌شود. از ویژگی‌های بارز این گویش می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • مشابه گویش Paisa ، گویش Caleño به دلیل استفاده قوی از voseo معروف است.
  • این گویش دارای اصطلاحات عامیانه و عبارات زیادی است که در سایر نقاط کشور استفاده نمی‌شود.

مزایا و اهمیت آموزش مکالمه زبان اسپانیایی با لهجه کلمبیایی

همان‌طور که می‌دانید اکثر افراد در سفر به دنبال ارتباط با افراد آن شهر و کشور هستند. ازاین‌رو برای ایجاد ارتباط قوی‌تر با جامعه باید به یادگیری لهجه‌ها نیز توجه ویژه نمود. برای داشتن اعتمادبه‌نفس هنگام مکالمه اسپانیایی کلمبیا، لازم است تا بر لهجه اسپانیایی کلمبیا تسلط داشته باشید. یادگیری زبان اسپانیایی کلمبیا به شما کمک می‌کند که مکالمهٔ شما با افراد، بسیار طبیعی‌تر به نظر برسد. همچنین با استفاده از آن بتوانید ارتباط بهتری با ساکنین کلمبیا و کشورهای اطراف برقرار کنید.

منابع آموزش و تقویت لهجه کلمبیایی

انتخاب یک پارتنر زبان اسپانیایی کلمبیا که حتی‌الامکان، از سطح بالاتری از زبان برخوردار باشد، می‌تواند در یادگیری و تقویت لهجه کلمبیایی بسیار مفید واقع شود. همچنین برای یادگیری و بهبود لهجه کلمبیایی شما می‌توانید از منابعی مانند سریال‌های آموزش زبان اسپانیایی با لهجهٔ کلمبیا استفاده کنید. البته داشتن یک استاد خصوصی که با شما به زبان اسپانیایی کلمبیا، مکالمه داشته باشد بسیار مفید است.

دوره اسپانیایی با لهجه کلمبیایی تیکا

آموزش زبان کلمبیایی یکی از شاخه‌های زبان اسپانیایی است که با اساتید تیکا به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. شما می‌توانید برای تسلط بیشتر لهجه اسپانیایی کلمبیا، ساعت‌های زیادی خارج از کلاس به تمرین این زبان بپردازید. به‌طورکلی برای رسیدن از هر سطح به سطح دیگر به حداقل 20 جلسه کلاس خصوصی نیاز دارید.

تیکا همچنین دوره های زبان اسپانیایی با لهجه کوبایی با بهترین اساتید این زبان برگزار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا (91016620-021) تماس بگیرید.

طول دوره لهجه کلمبیایی تیکا

مبتدی تا پیش متوسط: 20 جلسه

پیش متوسط تا متوسط: 20 جلسه.

متوسط تا فرا متوسط: 20 جلسه

فرامتوسط تا پیشرفته: 20 جلسه.

هزینه دوره لهجه کلمبیایی زبان اسپانیایی در سامانه تیکا

به‌طورکلی هزینه یادگیری زبان کلمبیایی در کلاس آموزش لهجه کلمبیایی تیکا باتوجه‌به سطح زبان‌آموز، میزان تخصص استاد با لهجهٔ کلمبیایی و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. به طور معمول هزینه کلاس‌های آنلاین زبان اسپانیایی با لهجهٔ کلمبیایی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 45 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 85 هزار تومان، متغیر است. شما می‌توانید اساتید را باتوجه‌به معیارها و مبلغ موردنظر خود در سامانهٔ تیکا انتخاب نمایید.

انتخاب بهترین اساتید مکالمه با لهجه کلمبیایی در تیکا

سامانهٔ تیکا با بهره‌گیری از بهترین اساتید زبان اسپانیایی کلمبیایی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری زبان اسپانیایی کلمبیایی را به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی و آموزش لهجه کلمبیایی و شرکت در کلاس‌های زبان اسپانیایی تیکا، می‌توانید همین حالا استاد دلخواه خود را انتخاب کنید و یادگیری این زبان را شروع کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را رایگان برگزار کنید. در سایت آموزش آنلاین زبان تیکا می‌توانید به‌صورت مجازی به یادگیری زبان اسپانیایی بپردازید. در صفحه اساتید، استاد زبان خود را انتخاب کرده و در روز و ساعت دلخواه در این دوره شرکت کنید.