فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

چرا زبان اسپانیایی را به کودکان بیاموزیم؟

زبان اسپانیایی‌زبان رسمی 20 کشور مختلف است و حدود 500 میلیون گویشور دارد. همچنین این زبان چهارمین زبان دنیا از نظر تعداد گویشوران در سراسر دنیا و سومین زبان پرکاربرد در اینترنت است.

پایین بودن هزینه‌های زندگی در اسپانیا و بسیاری از دلایل دیگر سبب مهاجرت تحصیلی یا تجاری و سرمایه‌گذاری به این کشور می‌تواند باشد. در این شرایط کودکان برای زندگی بهتر و راحت‌تر و همچنین امکان ادامه تحصیل در مدارس این کشور نیاز به یادگیری این زبان دارند.

بهترین روش های آموزش اسپانیایی به کودکان

باتوجه‌به پیچیدگی‌های زبان اسپانیایی آموزش این زبان برای کودکان ممکن است سخت به نظر آید. در این قسمت چند روش محبوب برای مشاوره آموزش زبان اسپانیایی به کودکان را معرفی می‌کنیم.

یادگیری با استفاده از موسیقی

آهنگ‌های اسپانیایی برای بچه‌ها یک راه سرگرم‌کننده است. موسیقی مردم را به هم وصل می‌کند و ذهن و روح آن‌ها را باز می‌کند. به همین دلیل است که وقتی موسیقی را به ترکیب آموزش اضافه می‌کنیم خیلی بهتر نتیجه می‌گیریم. مطمئناً برای کودکان نیز به همین ترتیب پیش می‌رود. آن‌ها به‌سادگی عاشق موسیقی هستند.

منابع دریافت موسیقی اسپانیایی برای کودکان

 • Pandora: برای لالایی‌های اسپانیایی به‌صورت آنلاین، گزینهٔ بهتری نسبت به پاندورا وجود ندارد. برای گوش‌دادن به لیست کامل آهنگ‌ها، باید یک حساب کاربری رایگان با Pandora ایجاد کنید.
 •  : Rockalingua در Rockalingua هر آهنگ همراه با تصاویر است که متن ترانه‌های بعدی را دنبال می‌کنید. تقریباً شنیدن همه آهنگ‌ها برای هرکسی رایگان است. مطالب بسیار بیشتری در این سایت وجود دارد، از جمله فیلم‌ها، بازی‌ها و فرهنگ لغت تصاویر، اما برای دسترسی به اکثر آن‌ها باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

یادگیری اسپانیایی با کارتون

جذابیت کارتون برای کودکان بسیار است. بر خلاف نمایش برای بزرگسالان، نمایش‌هایی برای خردسالان طراحی شده است که تسلط کامل به زبان اسپانیایی ندارند. آن‌ها دارای واژگان ساده‌ای هستند که به‌راحتی قابل‌درک هستند.

کارتون های پیشنهادی برای آموزش زبان اسپانیایی به کودکان

کارتون‌ها می‌توانند به آن‌ها کمک کنند که واقعاً سریع یک زبان خاص را یاد بگیرند. برخی از ما این کار را در بچگی تجربه کرده‌ایم. اما، ما به‌عنوان والدین، باید آنچه را که بچه‌های ما از تلویزیون تماشا می‌کنند، با دقت انتخاب کنیم. در ادامه به معرفی چند کارتون معتبر برای کودکان می‌پردازیم.

 • کارتون اسپانیایی Fisher Price Vídeos Para Bebés: هر فیلم داستانی کوتاه و خنده‌دار را بیان می‌کند و واژگان جدیدی را معرفی می‌کند.
 • کارتون اسپانیایی: Dora The Explorer در هر قسمت، شخصیت‌ها برای آموزش کلمات و عبارات اسپانیایی وقت می‌گذارند.
 • کارتون اسپانیایی: Los Simpson  این نمایش برای کودکان و نوجوانان است.

استفاده از بازی ها برای آموزش زبان اسپانیایی به کودکان

بازی‌های تعاملی برای یادگیری زبان عالی هستند. همچنین در جلسات مشاوره والدین اسپانیایی متوجه خواهید شد که بازی‌ها به بازخورد فوری بچه‌ها، پیشرفت سریع‌تر و اعتمادبه‌نفس آن‌ها کمک می‌کند.

بازی های پیشنهادی

 • بازی‌های اسپانیایی: Juegos Arcoiris  وب‌سایت کاملی است که کودک شما را با انواع بازی‌های پازلی، داستان‌های کوتاه و فعالیت‌های رنگ‌آمیزی، ساعت‌ها سرگرم می‌کند.
 • بازی‌های اسپانیایی Spanish-Games.net : دارای انواع آموزش‌ها و بازی‌های رایگان برای بچه‌ها برای یادگیری اسپانیایی است. به‌سادگی می‌توانید موضوعی را که می‌خواهید مطالعه کنید و مشخص کنید که آیا می‌خواهید بازی یا آزمون مربوطه را انجام دهید.
 •  بازی آنلاین رایگان اسپانیایی: تقریباً در هر بازی یک کلیپ صوتی وجود دارد که به بچه‌ها این امکان را می‌دهد که به کلماتی که در بازی یاد می‌گیرند گوش دهند. در اینجا چیزی بیش از یک بازی وجود دارد. این برنامه همچنین شامل ترانه‌های سرگرم‌کننده در مورد موضوعات مختلف به زبان اسپانیایی، از نام اسباب‌بازی‌ها تا صفت‌ها و مخالف آن‌ها است.

استفاده از کتاب ها

یکی دیگر از بهترین راه‌هایی یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان کتاب است. خواندن کتاب‌های اسپانیایی برای بچه‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا پیوندهای بیشتری برقرار کنند. در نتیجه، آن‌ها زمینه‌های واژگانی خاصی را با کتاب‌های خاص مرتبط می‌کنند.

نحوه تهیه این کتاب ها برای کودکان

در اینجا به تشریح برخی از سایت‌های آنلاین که دارای کتاب آموزش زبان اسپانیایی می‌باشند، می‌پردازیم.

 • : Conmigo  دارای یک کتابخانه گسترده از کتاب‌های کودکان است. برای مشاهده کل مجموعه باید اشتراک داشته باشید. اما می‌توانید یک نمونه از آن‌ها را بدون عضویت بخوانید.
 • کتابخانه دیجیتال بین‌المللی کودکان (ICDL) : یک پایگاه داده رایگان از صدها کتاب کودک در حوزه عمومی است. بیش از ۱۵۰ کتاب از این کتاب‌ها به زبان اسپانیایی است، از جمله برخی از کتاب‌ها مانند Humpty Dumpty و Puss in Boots و همچنین مجموعه‌ای از داستان‌های اصلی زبان اسپانیایی در آن وجود دارد.

صحبت کردن با کودکان به زبان اسپانیایی

اگر می‌توانید کمی اسپانیایی صحبت کنید، دریغ نکنید که با بچه‌های خود به اسپانیایی صحبت کنید. اگر یکی از والدین به زبان مادری کودک صحبت کند و دیگری با اسپانیایی صحبت نکند، هیچ مشکلی وجود ندارد. آن‌ها ممکن است در ابتدا کمی گیج شوند، اما این در واقع روشی عالی برای آشنایی بیشتر با صدای اسپانیایی برای بچه‌های شما است.

برنامه های یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان

 • برنامه Mondly Kids

این برنامه به کودکان ۵ تا ۱۲ ساله اختصاص داده شده است. این برنامه به همراه انیمیشن‌های کودک دوستانه و جلوه‌های صوتی، کودکان را با چندین روش یادگیری متشکل از بازی‌های کلمه‌ای، ویژگی‌های دستور زبان و مکالمات تعاملی از پیش ضبط شده توسط افراد با زبان مادری آشنا می‌کند.

 • برنامه یادگیری  italki

italki   یک مکان عالی برای یافتن معلمان اسپانیایی است. بسیاری از آن‌ها آموزش زیادی در زمینه آموزش اسپانیایی به کودکان دارند.

مشاوره والدین برای آموزش زبان اسپانیایی کودکان در تیکا

تیکا به شما والدین عزیز، در زمینه آموزش زبان اسپانیایی به کودک دلبندتان مشاوره تیکا را پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی سامانه آموزش زبان تیکا به شماره 91016620-021 تماس بگیرید.

تیکا همچنین در زمینه آموزش زبان ایتالیایی به کودکان مشاوره والدین ایتالیایی را به شما پیشنهاد می‌دهد. آموزش زبان ایتالیایی به کودکان با بهترین استاد زبان ایتالیایی در تیکا که ساکن ایتالیا نیز هستند را از دست ندهید.

طول دوره کلاس آنلاین زبان اسپانیایی برای کودکان و نوجوانان تیکا

به‌طورکلی دوره‌های زبان اسپانیایی برای آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان در تیکا بسته به سطح زبان و سرعت یادگیری کودک و روش مدرس شما متفاوت می‌باشد. به طور معمول برای کودکان با سطح زبان مبتدی حدود 140 جلسه کلاس برای یادگیری زبان اسپانیایی لازم می‌باشد. برای دریافت اطلاعات مربوط به یادگیری زبان اسپانیایی برای کودک خود از سامانه تیکا می‌توانید به قسمت مشاوره به والدین برای زبان اسپانیایی رفته و مطالب ذکر شده را مطالعه کنید. در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

هزینه کلاس آنلاین زبان اسپانیایی برای رده سنی زیر 16 سال در تیکا

هزینه کلاس‌های آموزش زبان اسپانیایی کودکان در تیکا در این رده سنی از 70 هزار تومان شروع می‌شود. این هزینه باتوجه‌به نیازهای شناسایی کودک و نوجوان شما در جلسه مشاوره به والدین برای آموزش زبان اسپانیایی و سابقهٔ استاد انتخابی افزایش پیدا خواهد کرد.

انتخاب بهترین استاد برای کلاس های زبان اسپانیایی کودک و نوجوان تیکا

با استفاده از مشاوره آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان در تیکا شما می‌توانید پس از تماشای ویدئوی معرفی اساتید، با رزرو یک جلسه آزمایشی انتخاب دقیق‌تری برای کودکان خود داشته باشید. همچنین در سامانه تیکا، اساتید نوجوان معمولاً در زمینه آموزش زبان اسپانیایی به کودکان و نوجوانان نیز فعالیت می‌کنند.