اساتید پیشنهادی:

French or german

نیکی مهدی
نیکی مهدی
پنج‌شنبه, 25 فروردین 2021

دسته بندی : learning-german

زمان مطالعه : 0 دقیقه

تعداد بازدید : 0

یادگیری زبان

5 چیزی که شما باید در نظر بگیرید:

اگر شما بین دوراهی یادگیری زبان فرانسوی و آلمانی گیر کرده اید؛ جای درستی آمدید. انتخاب چه زبانی برای یادگیری، می¬تواند هیجان¬انگیز باشد و اما در عین حال ممکن است مشکل ساز شود . بخاطر همین ما تمامِ چیزهایی که شما برای انتخاب بین این دو زبان نیاز دارید تا در نظر بگیرید را جمع¬آوری کردیم .

اینجا 5 مورد از چیزهاییست که شما هنگام انتخاب بین یادگیری زبان فرانسوی یا آلمانی باید به آنها فکر کنید.

1. دلیل یادگیری:

این احتمالا مهم¬ترین چیزی است که شما باید به آن فکر کنید . چرا دارید یک زبان را یاد می-گیرید؟ داشتن یه دلیل شخصی مشوق خوبی برای جلو رفتن در مسیر یادگیری است . اگر شما خانواده یا فامیلی در آلمان دارید یا علاقه شدیدی به مشروب های فرانسه دارید، و یا یک همسایه فرانسوی جدید و ... . هر کدام از این زبان ها دلایل شخصی بیشتری را در بر داشتن انتخاب مناسب تری برای یادگیری هستند.

2. چالش های تکنیکی:

به طور کلی .هر دوی این زبان ها برای افرادی که انگلیسی صحبت می¬کنند نسبتا آسان است . مخصوصا نسبت به زبان های سخت¬تر مانند هندی. انگلیسی و آلمانی به شدت به هم نزدیک هستند و دستور زبان ها و لغات مشترک زیادی دارند. همچنین، لغات زیادی در فرانسه وجود دارد که در انگلیسی نیز به کار می¬رود. به لطف فتح انگلیس توسط آقای نورمن در سال 1066. هر دوی ای زبان ها دارای کلمات بسیاری هستند که باعث می¬شوند شما با خودتان بگویید " اوه ! این دو کلمه خیلی شبیه یکدیگرند." فراتر از آن ، اگر شما به زبان عاشقانه دیگری نیز صحبت کنید ؛ یادگیری زبان فرانسه برایتان آسان¬تر خواهد شد . اگر به زبان آلمانی دیگر مانند یِیدیش یا هلندی صحبت می¬کنید آلمانی ممکن است برایتان خیلی سخت نباشد. به لطف بعضی از قواعدِ دستوری سخت و پیچیده هر دوی این زبان ها برای کسانی که چند زبانه نیستند ، یادگیری ِاین دو زبان سخت خواهد بود . سخت¬ترین قسمت در این زبان ها عادت کردن به قواعد دستوری و ساختار هایی است که در انگلیسی وجود ندارد . دستور زبان آلمانی، همانطور که همه می¬دانیم به طرز مشهوری سخت و غلط انداز است. به طور مثال ؛ آلمانی برای اسمها سه جنسیت دارد – مرد، زن و خنثی. و در زبان فرانسوی نیز تنها دو جنسیت مرد و زن وجود دارد. همچنین در زبان آلمانی ا، چیزی به نام declensions یا صرف کلمه وجود دارد که در آن کلمه با توجه به فعل صرف می¬شود و تغییر می¬کند . بذارین در این مورد یک مثال براتون بزنم: در آلمانی شش نوع مختلف کلمه"the" وجود دارد و درفرانسوی نیز سه نوع دارد. چیز¬های پیچیده¬ای مانند این ممکن است در شروع کمی چالش¬زا باشد – اما میان این دو فرانسه کمی آسان¬تر است . بر اساس گفته کارشناسان هر چقدر که بیشتر زبان آلمانی را یادبگیرید برایتان آسان تر خواهد شد . و آلمانی قطعا از لحاظ تلفظ راحت¬تر است ؛ کلمات در زبان آلمانی تقریبا همانگونه که گفته می¬شوند نوشته می¬شوند در صورتی که املای در فرانسه بر پایه تلفظ 12 کشور است که دیگر استفاده نمی¬شود. پند این داستان چیست؟ چه زبان آلمانی باشد و چه فرانسوی ، یادگیریی زبان همیشه دارای برخی موانع لغزنده بوده است. اما این به این معنی نیست که شما نمی¬توانید به هر کدام از زبان های فرانسوی و یا آلمانی مسلط شوید تنها کمی سخت¬کوشی لازم است. 3. تجدید نظر در فرهنگ :

چیز دیگری که باید حتما چه هنگام یادگیری آلمانی و یا فرانسوی باید به یاد داشته باشید چیست؟ شباهت فرهنگی با هر کدام از این زبان ها. اما هرکدام از آنها را که انتخاب کنید هرگز پشیمان نخواهید شد. بیاید از فرانسوی شروع کنیم : اگر به دنبال غذا،هنر و معماری هستید؛ مسلما فرانسه برای شما مناسب تر است . از بزرگان فرانسوی می¬توانیم به مولر، دکارت، پروست و مونه اشاره کنیم. علاوه بر همه اینها ، در سینماِ فرانسه، استادان فیلم سازی ، مانند ژان لوک گدار که دارای شهرت فوق العاده ای است وجود دارد. ( فقط کافیه یک جستجوی کوچک در مورد فیلم های او داشته باشید تا بدانید چرا!) اگر شما به دنبال نظریه¬های علمی، مهندسی و تفکرات علمی هستید . به هر حال آلمانی گزینه مناسبی برای شماست. آلمان به ما بزرگانی مانند الیستن، مارکس ، نیچه و کانت داد - به علاوه بزرگانی همچون ملی وانیلی، کراف ورک و ونر هرتزوگ .

4. کاربرد عمومی:

مبحث دیگری که باید در نظر بگیرید تصور شما از چگونگی به کار بردن زبان است. اگر شما به دنبال زبانی هستید که برای سفر عالی باشد، فرانسوی یک انتخاب عالی است. افرادی که زبان مادری آنها فرانسه است در همه جای زمین وجود دارند. از بلژیک تا کانادا تا گویان فرانسه که در امریکای جنوبی واقع شده. زبان فرانسه در 31 کشور استفاده می¬شود . در قاره آفریفا به تنهایی در بسیاری از نقاط آن ، فرانه به عنوان زبانی برای تجارت و ارتباطات بین¬المللی استفاده می¬شود . از رویی دیگر زبان آلمانی در اروپا فراوانی بسیاری دارد. زبان مادری بیش از 80 میلیون از افراد در سطح آلمان ، آلمانی است. این زبان به عنوان زبان اول یا دوم در بسیاری از کشور-های اروپای جنوبی به کار میی¬رود. زبان آلمانی در مقالات علمی نیز از جایگاه مهمی برخوردار است. مهندسان ، به طور عمومی، به دلیل جایگاه تاریخی منابع علمی آلمانی و مجلات مدرن آن مشتاق به یادگیری زبان آلمانی هستند . پس ، اگر شما دارای ذهن علمی هستید و یا به دنبال زبانی مرتبط با کسب و کار هستید و یا حتی میخواهید به آلمان و یا اروپای جموبی سفر کنید؛ زبان آلمانی برایتان بهترین انتخاب است.

5. موقعیت مکانی شما:

در آخر ، چیزی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید دنیای کنونی اطراف شماست.یادگیری زبان برای تقویت موقعیت شغلی و یا سفر عالی است. اما اگر افرادی که در کنار شما زندگی می¬کندد به یک زبان و یا زبان دیگری به جز شما صحبت می¬کنند بهتر است که در انتخابتان به این موضوع توجه کنید. این فاکتور کاملا بر پایه موقعیت مکانی شما است.به طور مثال اگر شما یک آمریکایی در داکوتای شمالی هستید ، شما به یک جمعیت بزرگ که به زبان آلمانی صحبت میکنند دسترسی دارید ، در صورتی که فرد دیگری در لوییزیانا توسط افراد فرانسوی زبان محاصره شده است. علامت¬گزاری و تاریخ فرانسوی . به طور مشابه ، کسانی که در کانادا زندگی می¬کنند بیشتر با زبان فرانسوی مواجه خواهند شد و یا کسی که در مجارستان زندگی می¬کند زبان آلمانی را رایج تر می¬داند. در آخر ، همه اینها بستگی به شما دارد. و بفرمایید این ها پنج تا از بهترین مواردی بودند که شما هنگام انتخاب بیه فرانسوی و آلمانی باید در نظرشان می¬گرفتید. فرانسوی یا آلمانی ؟ آیای قادر به انتخاب شدید؟ نگران نباشید زمان آن فرا خواهد رسید. کافیست فقط به ندای دورنتان گوش کنید.    

French or german

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

author-image

نیکی مهدی

تولید محتوا

سلام به همه دوستان و زبان آموزان عزیز،نیکی مهدی هستم،۱۹ سالمه و به موسیقی،ورزش، هنر و زبان علاقه مندم. رشته ی دانشگاهیم مترجمی زبان آلمانیه و تمام سعیم اینه که این زبان رو به ساده ترین روش به دیگران آموزش بدم.

نظرات