بازگشت به ابتدای مطلب آموزشی در زمینه زبان های خارجی

تدریس خصوصی آلمانی در تهران ، مشهد و سایر کلان شهرها!

پرستو غفاری
پرستو غفاری
سه شنبه, 11 خرداد 1400

دسته بندی: learning german

زمان مطالعه: 15 دقیقه

تدریس خصوصی آلمانی در تهران ، مشهد و سایر کلان شهرها!

با توجه به این که در شهرهای بزرگ آموزشگاه های زبان زیادی هم هستند، چرا تدریس خصوصی زبان مهم است؟ پاسخ این سوال ساده است: چون افراد نیازهای متفاوتی دارند. تدریس خصوصی آلمانی در تهران یا مشهد یا کرج و ... امسال به راحتی امکان پذیر میشود. وقت آن رسیده است که از تجربیات دو سال آموزش آنلاین برای بهتر کردن یادگیری همه استفاده کنیم!

آیا شما یا فرزندتان زمان زیادی را صرف انجام تکالیف کلاس میکنید؟ مثلاً به جای یک یا دو ساعت معمول، 4-5 ساعت لازم دارید؟

آیا با توجه به زمان زیاد مطالعه روزانه فرزندتان می‌بایست نمرات بهتری می‌گرفت؟ یا اینکه به یکباره از بقیه کلاس عقب افتاده؟

این‌ها علائمی است که نشان می‌دهد شما به راهنمایی ویژه نیاز دارید. یک معلم خصوصی میتواند سرعت یادگیری شما را بالا ببرد.

هزینه کلاس خصوصی آلمانی

برخلاف قرن‌های گذشته، امروزه آموزش با کمک معلم خصوصی تنها محدود به قشر مرفه جامعه نیست. تقریباً تمام دانش‌آموزان در زمانی از مقطع تحصیلی نیاز به معلم خصوصی داشته‌اند. حالا یا به صورت آنلاین و یا حضوری. بنابراین نیاز شما به این‌گونه آزموزش نباید شما را نگران کند. چرا که تنها نیستید.

یک مدرس خصوصی کارآزموده می‌تواند در پیشرفت نقاط ضعف شما مفید باشد. این نقاط ضعف می‌توانند یک یا دو موضوع درسی باشند یا بخشی از یک کتاب. مدرس خصوصی به عنوان یک کارشناس حرفه‌ای می‌تواند به فرزند شما کمک کند تا این فاصله‌ها در روند یادگیری خود را پر کند و سرعت بیشتری داشته باشد.

خوشبختانه امروزه با امکانی که تکنولوژی در اختیار ما قرار داده، پیدا کردن یک معلم خصوصی آنلاین اصلاً کار سختی نیست و تنها چند کلیک لازم است.

فرزند شما می‌تواند انتخاب کند که در شرایط آسوده منزل به یادگیری صفر تا صد آلمانی بپردازد و یا به کلاس برود.

حالا کدامیک انتخاب بهتری است؟ بیایید نگاهی به هر دو بیندازیم.

تفاوت تدریس خصوصی حضوری و آنلاین:

تدریس خصوصی آنلاین برای ارتباط مدرس و زبان‌آموز از تکنولوژی مشخصاً اینترنت استفاده می‌کند. هر دو در مقابل لپ‌تاپ یا تبلت خود قرار می‌گیرند و از طریق صفحه نمایشگر خود، تخته دیجیتال، ایمیل و دیگر ابزارهای مشابه کلاس را برگزار می‌کنند. درست مثل یک تماس تصویری، این یک ارتباط مجازی است.

تدریس خصوصی به صورت حضوری اما نوع سنتی‌تر این شکل آموزش است. مدرس و زبان آموز در یک اتاق رو‌به‌روی هم می‌نشینند و به این صورت کلاس برگزار می‌شود. منابع مورد استفاده برای آموزش می‌تواند شامل شکل سنتی کتاب و جزوه و یا تبلت مدرن شود.

درست مثل هر چیز دیگری، هر دوی این روش‌ها مزایا و معایب خود را خواهند داشت؛ که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

انتخاب استاد برای تدریس خصوصی زبان آلمانی در اصفهان و مشهد.

مزایای تدریس خصوصی آلمانی در تهران به صورت آنلاین

عدم اتلاف وقت در رفت و آمد: فرزند شما به جای اتلاف وقت خود در مسیر کلاس و بازگشت به خانه می‌تواند از زمان خود برای داشتن تمرین و مطالعه بیشتر استفاده کند.

امکان آموزش در هر ساعت شبانه‌روز: آیا فرزند شما از جمله آدم‌هایی است که شب را به روز ترجیح می‌دهند و یکهو ساعت 9 شب هوس درس خواندن می‌کند؟ پیدا کردن مدرسی که در آن ساعت شبانه‌روز امکان ملاقات شما و تشکیل کلاس حضوری را داشته باشد کار سختی است. اما مطمئناً می‌توانید به راحتی یک استاد برای تدریس خصوصی آلمانی در تهران را در تیکا پیدا کنید.

امکان آموزش در هر جای دنیا که هستید: تمام آنچه نیاز دارید اینترنت است. می‌خواهید به تعطیلات بروید؟ نگذارید که فرزندتان نگران انجام پروژه مدرسه‌اش باشد. یک کلاس خصوصی آنلاین رزرو کنید و مشکل به راحتی حل خواهد شد. همچنین خود شما در طول سفرهای کاری یا تعطیلات بهانه ای برای عقب انداختن یادگیری زبان نخواهید داشت!

حق انتخاب: به دلیل اینکه تدریس خصوصی آنلاین نیازمند حضور مدرس در محل مشخصی نیست، شما می‌توانید از میان دایره گسترده‌تری از افراد در سراسر دنیا مدرسی را انتخاب کنید تا با معیارهایتان هم‌خوانی داشته باشد. مثلاً برای تدریس زبان فرانسوی به فرزندتان می‌توانید یک فرانسوی تبار پیدا کنید که در کشور فرانسه زندگی می‌کند.

صرفه‌جویی در زمان: ملاقات حضوری همواره به این معنی است که می‌بایست مدت زمانی صرف آماده کردن میز و وسایل برای شروع شود. اما اگه فرزند شما دارد به صورت آنلاین آموزش می‌بیند، همه‌چیز آماده خواهد بود و بلافاصله می‌تواند درس را آغاز کند.

انتخاب زمان برگزاری کلاس و انتخاب یک معلم زبان خصوصی آلمانی از منزل خودتان.

چالش های تدریس آلمانی به صورت آنلاین

تدریس خصوصی آنلاین در عین داشتن مزایای فراوان، چند مشکل هم دارد:

  1. وابستگی کامل به تکنولوژی: به دلیل اینکه فرآیند آموزش از طریق اینترنت انجام می‌شود، لازمه داشتن کلاس خصوصی آنلاین، دسترسی به اینترنت با سرعت مناسب است. مرورگرتان می‌بایست همواره به روز باشد، دسترسی به دوربین و میکروفن دستگاه برقرار باشد و مشکلات فنی از قبل باید مورد بررسی قرار بگیرند.
  2. تسلط به استفاده از تکنولوژی الزامی است: صدها راه برای آموزش از طریق تکنولوژی وجود دارد و هم مدرس و هم زبان‌آموز می‌بایست در استفاده از برنامه موردنظرشان احساس راحتی کنند و با آن آشنایی کامل داشته باشند.
  3. زبان‌آموز به راحتی می‌تواند تمرکزش را از دست بدهد: به دلیل عدم حضور فیزیکی مدرس، زبان‌آموز  موقع آموزش به راحتی حواسش از درس پرت می‌شود. موقع تدریس آنلاین، مدرسین کنترل کمتری بر اوضاع و شرایط زبان‌آموز دارند.

شما برای یادگیری زبان در حین فعالیت های روزمره میتوانید از پادکست های زبان آلمانی رایگان کمک بگیرید.

مزایای تدریس خصوصی آلمانی در مشهد به صورت حضوری

جذابیت: بهترین مدرسین می‌توانند با دانش‌آموزان خود یکجور ارتباط شخصی برقرار کنند و کلاس غیرحضوری بهترین موقعیت برای این منظور است. ارتباط شخصی با مدرس سبب می‌شود تا فرزند شما برای یادگیری باانگیزه باقی بماند و در نتیجه نتایج و نمرات بهتری نیز به همراه خواهد داشت. یادگیری زبان همراه با بازی نیز در کلاس های انلاین به خوبی انجام میشود. چرا که ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و حتی در آموزش در کنار دیگران باعث پیشرفت بیشتری خواهد شد. به همین دلیل کلاس حضوری از این منظر مفید است.

امکان تعامل بالا: آموزش حضوری از منظر تعامل بسیار کارآمد است. سبب می‌شود تا مدرس بتواند راحتتر تمرکز زبان‌آموز را حفظ کند. ارتباطات کلامی و شوخی‌ها و تشویق‌های حضوری قابل مقایسه با معادل مجازی خود نیستند.

توسعه روابط اجتماعی: کلاس‌های حضوری گروهی به زبان‌آموزان این امکان را می‌دهد تا بتوانند مهارت‌های اجتماعی خود را توسعه بخشند. توسعه مهارت‌هایی مثل احترام به حریم خصوصی، ارتباط چشمی و بهتر شدن رفتار با بقیه تنها در کلاس حضوری ممکن است.

معایب کلاس‌های حضوری:

  1. لزوم رفت‌و‌آمد: هیچ راه فراری از این یکی وجود ندارد. اگر کسی می‌خواهد دیگری را ملاقات کند، خب حتماً باید بلند شود و برود و دیگری را ملاقات کند. او نمی‌تواند بنشیند و هر وقت که دلش خواست ارتباط را برقرار نماید. بنابراین یا فرزند شما و یا مدرس می‌بایست این رنج رفت‌و‌آمد را بپذیرد.
  2. احتمال وجود هزینه‌های بیشتر: به دلیل لزوم رفت‌و‌آمد و دیگر هزینه‌های مربوط به آن، کلاس‌های حضوری در مقایسه با آنلاین پرهزینه‌تر خواهند بود.

با این همه اگر فرزند شما به تکنولوژی علاقمند است از استفاده از آن برای انجام تکالیف لذت می‌برد، بنابراین کلاس خصوصی آنلاین انتخاب بهتری خواهد بود. در عین حال، اگر کودک شما هنوز خیلی کم سن و سال است یا سلیقه‌اش با شرکت در آموزش آنلاین جور در نمی‌آید، پس کلاس‌های حضوری را در نظر داشته باشید.

برای فارسی زبانان خارج از کشور امکان رزرو کلاس زبان آلمانی با هزینه ریالی وجود دارد.

صرفه جویی در وقت و هزینه

تنها ژن‌های شما و استعداد ذاتی‌تان نیستند که احتمال یادگیری یک زبان خارجی را تعیین می‌کنند. عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارند که بیشترشان کاملاً تحت کنترل شما قرار می‌گیرند. حتی اگر فکر می‌کنید که هیچ استعدادی ندارد،با تمرکز و پشتکار می‌توانید بر این ناتوانی غلبه کنید. به خاطر داشته باشید که به محض اینکه تصمیم به یادگیری زبان آلمانی گرفتید، می‌بایست زمان و تلاش کافی صرف کنید. اگر به هر دلیلی شکست خوردید، زمانی را تلف کردید که می‌توانست در جای دیگر نتیجه بهتری داشته باشد.

حقایق تلخ!

ده‌ها میلیون زبان‌آموز قصد دارند تا به زبان آلمانی مسلط شوند اما بیشترشان به آرزوی خود نخواهند رسید. مطمئن شوید که به بخش‌های چالشی این زبان و ضعف‌های خود آگاهید تا بتوانید اشتباهات آنها که شکست خوردند را تکرار نکنید. قبل از اینکه شروع کنید، این موارد را در نظر بگیرید:

دیدگاه مثبت به یادگیری زبان آلمانی

به حرف افرادی که می‌گویند یادگیری زبان آلمانی برای فارسی یا انگلیسی زبان‌ها بسیار دشوار است، اعتماد نکنید. برعکس آلمانی یکی از ساده‌ترین زبان‌هایی است که انگلیسی زبان‌ها می‌توانند بیاموزند. این حقیقت است. چرا که هر دو زبان انگلیسی و آلمانی ریشه‌های زبانی Anglo-Saxon مشترکی دارند. در واقع برخی گویش‌های زبان آلمانی کنونی شباهت بیشتری به انگلیسی دارند تا آلمانی. به همین دلیل شایعات و دشمنی‌های تاریخی با آلمان که بی‌ربط به جنگ جهانی دوم هم نیست را فراموش کنید. مثبت اندیش باشید. به یاد داشته باشید که یکی از اولین اشتباهاتی که انگلیسی زبان‌ها مرتکب می‌شوند، توسعه دادن ناخودآگاه یک دیدگاه منفی در مورد زبان آلمانی در ذهنشان است.

 

انگیزه خودتان را فراموش نکنید: مهاجرت به آلمان

برخی آلمانی یاد می‌گیرند چون در مدرسه و دانشگاه یا محل کار به دردشان می‌خورد. یا اینکه ازدواج کرده‌اند و همسرشان در یک کشور آلمانی زبان ساکن است، برخی می‌خواهند شانس خود را در بازار کار افزایش دهند در حالیکه بعضی دیگر تنها از سر علاقه و کنجکاوی می‌خواهند آلمانی بیاموزند. انگیزه مهم‌ترین عامل موفقیت شماست چرا که میزان تعهد شما به کار را تعیین می‌کند. کسانی که هیچ دلیل خاصی برای یادگیری زبان آلمانی ندارند، خیلی زود در مواجهه با دشواری‌های این زبان دلسرد می‌شوند. همچنین بسیاری از انگلیسی زبانانی که در شهرهای بزرگ کشور آلمان زندگی می‌کنند، یادگیری زبان آلمانی را نیمه‌کاره رها می‌کنند چرا که بیشتر آدم‌های اطرافشان به زبان انگلیسی مسلط هستند. چرا که متوجه می‌شوند که برای رفع نیازهای روزمره‌شان به دانستن زبان آلمانی نیازی ندارند.

چرا تدریس خصوصی آلمانی برای بزرگسالان بهتر است؟

توانایی فرد برای یادگیری یک زبان خارجی با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند. بچه‌ها و نوجوانان به صورت طبیعی تنها با بازی با دیگر کودکانی که مسلط هستند، زبان دوم را می‌آموزند. در مقابل، بیشتر بزرگسالان بدون تمرکز آگاهانه قادر به اینکار نخواهند بود. به همین دلیل لازم است که در کلاس آموزش ببینند. در نتیجه،احتمال از دست دادن انگیزه برای زبان‌آموزان مسن‌تر بسیار بیشتر از جوان‌ترهاست. با این حال، فارغ از سن و سال، اگر انگلیسی زبانانی که در حال یادگیری آلمانی هستند، به زبان خارجی دیگری مثل فرانسوی و یا زبانی با ریشه لاتین و یا به صورت ایده‌آل زبانی با ریشه ژرمن مسلط باشند، سرعت یادگیری بسیار بالاتری خواهند داشت.

این نکات، عوامل عمومی کسب موفقیت و چالش‌هایی بود که بهتر است در ابتدای مسیر در نظر بگیرید. اگر هنوز نمی‌توانید خودتان را متقاعد کنید که به آلمانی علاقمندید و یا به آن نیاز دارید، یادگیری‌اش بسیار سخت خواهد شد. در ادامه به بخش‌های چالشی یادگیری زبان آلمانی خواهیم پرداخت که عموماً انگلیسی زبان‌ها در آنها دچار مشکل می‌شوند.

گرامر آلمانی را با تدریس خصوصی در اصفهان قورت بدهید

دستور زبان عموماً به عنوان دشوارترین چالش یادگیری آلمان برای انگلیسی زبان‌ها در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، جای تعجب نیست که بیشتر اشتباهات پرتکرار زبان‌آموزان مربوط به ضعف آنها در دستورزبان است. اما به منظور استفاده صحیح از دستورزبان تنها دانستن قوانین صرف کلمات کافی نیست. بسیاری از زبان‌آموزان اهمیت جنسیت در بحث دستورزبان را دست‌کم می‌گیرند. بدون دانستن جنسیت دستوری اسامی شما به هیچ وجه قادر نخواهید بود تا از قوانین درست دستوری استفاده نمایید. یک معلم تدریس خصوصی آلمانی در تهران میتواند به شما کمک کند سریع اشتباهاتتان را اصلاح کنید.

جنسیت ها

بعلاوه، برخی از اسامی بیش از یک جنسیت دارند در حالیکه معنی جنسیت‌های مختلف در اسامی متفاوت است. برای مثال، das Gehalt به معنی "حقوق ماهیانه" است در حالیکه der Gehalt یعنی محتوا. بنابراین، موقع آموختن یک اسم تازه، جنسیت دستوری آن (با توجه به حرف تعریف معرفی که همراهش می‌آید.) و اسم جمع آن را هم یاد بگیرید. همچنین ، این که هر اسم با چه حرف اضافه‌ای همراه می‌شود را نیز می‌بایست حفظ کنید.

شکل رسمی و غیررسمی زبان یکی دیگر از موارد گیج‌کننده برای زبان‌آموزان انگلیسی زبان است. برخلاف انگلیسی، بیشتر دیگر زبان‌ها بیش از دو نوع خطاب کردن را شامل می‌شود (در زمان‌های گذشته انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نبود.) در نتیجه، دو نوع مختلف از ضمیر "you" به شکل مفرد (du و Sie) و جمع (ihr و Sie) وجود دارد. این مسئله در صرف افعالی که با این ضمایر همراه می‌شوند، نمایش داده می‌شود.

یادگیری به همراه استاد در کلاس آنلاین میتواند سرگرم کننده و جذاب باشد در صورتی که اساتید با تکنولوژی و تجیهزات آشنایی کمل داشته باشند.

ترتیب کلمات

ترتیب کلمات در زبان آلمانی ممکن است شبیه زبان انگلیسی به نظر برسد و بنابراین برخی انگلیسی زبان‌ها تصور می‌کنند که لازم نیست این بخش را بیاموزند. اما ترتیب کلمات در واقع یکی از بیشترین چالش‌ها برای انگلیسی‌زبانها را به همراه دارد. چرا که تفاوت‌های بزرگی در این زمینه میان دو زبان وجود دارد. مثال‌های عمده در این زمینه شامل قراردادن فعل در انتهای عبارت وابسته و قراردادن پیشوند قابل جداشدن فعل در انتهای عبارت اصلی می‌شود. این بخش را خوب یاد بگیرید. چرا که مطمئناً به کارتان خواهد آمد.

تلفظ صحیح کلمات آلمانی

اولین چیزی که می‌بایست بیاموزید، چگونگی تلفظ حروف و صداها به صورت جداگانه است. بسیاری از انگلیسی‌زبانان در تلفظ حروف صدادار بی‌دقتی می‌کنند و یا با تلفظ اوملات (ö, ü) مشکل دارند. برخی حروف بی‌صدای انتهای کلمات (b و d و g ) را همانطور که نوشته می‌شوند، به شکل واضح تلفظ می‌کنند در حالیکه به جای آن می‌بایست p، t و k را تلفظ کنند. بعلاوه، مطمئن شوید که حواستان به پیشوند جداشدنی افعال است چرا که نباید در تلفظ بر آنها تأکید کنید. در بیشتر کلمات آلمانی معمولاً بخش اول مؤکداً تلفظ می‌شود. با این حال، زبان آلمانی به کلمات مرکب طولانی‌اش شهرت دارد و در اینگونه کلمات یک تأکید ثانویه نیز باید انجام شود که پیش‌بینی‌اش دشوار خواهد بود.

املا

بسیاری از زبان‌آموزان معتقدند که یادگیری املای زبان آلمانی اتلاف وقت است چرا که موقع تصحیح متن‌های خود به راحتی می‌توانند از ابزار تصحیح املای رایگان استفاده کنند. با این حال، املا و تلفظ زبان آلمانی به هم مربوطند. املای زبان آلمانی آوایی است و بنابراین می‌تواند نمایشگر تلفظ کلمات هم باشد و برعکس. اگر املای کلمات را نمی‌دانید، احتمالاً تلفظ انها را اشتباه یاد خواهید گرفت.

مترادف نماها

زبان‌های آلمانی و انگلیسی هر دو از جمله زبان‌های ژرمنیک غربی به حساب می‌آیند بنابراین لغات مشترکی بین آنها وجود دارد که ریشه‌های لغوی یکسانی دارند که از فرانسوی و لاتین وام گرفته‌اند. بعلاوه، زبان آلمانی نیز تعدادی زیادی کلمه قرضی از زبان انگلیسی را در خود جای داده است. اما این مطلب ممکن است گاهی بیش از آنکه مفید باشد، سبب گیج شدن زبان‌آموز شود چرا که برخی از این کلمات معنی کاملاً مختلف در هر یک از دو زبان انگلیسی و آلمانی دارند. برای مثال، a handy به معنی تلفن همراه است. sensible به معنی منطقی نیست و معنی حساس می‌دهد و sympatisch یعنی دوست‌داشتنی!

چطور این اشتباهات را سریع متوجه شویم و اصلاح کنیم؟ آفرین! با تدریس خصوصی آلمانی در مشهد! یا شهر خودتان :)) . در تدریس آنلاین دیگر فرقی ندارد کجا هستید. کلاس ها کاملا تعامل محور هستند.

صحبت کردن

یکی از متداول‌ترین شکایات انگلیسی زبانان هنگام یادگیری زبان آلمانی این است که موقعیت‌ کافی برای تمرین صحبت کردن به زبان آلمانی وجود ندارد. حتی اگر در یک کشور المانی زبان زندگی کنی. در حالیکه برقراری ارتباط شفاهی مشخصاً از مهم‌ترین بخش‌های روند آموزش زبان است. سامانه آموزش زبان تیکا حتی برای افرادی که بدون یادگیری کامل آلمانی به این کشور مهاجرت کرده اند نیز کلاس برگزار میکند.

استفاده از کلاس‌های خصوصی زبان آلمانی در این امر می‌توانند بسیار مفید عمل کنند. چرا که به شما موقعیت کافی برای فکر کردن در مورد موضوعات مختلف و ابراز نظر می‌دهند.

با کمک تدریس خصوصی به لهجه ها مسلط شوید

حتی اگر شما کاملاً به زبان آلمانی مسلط باشید، عادت کردن به لهجه‌ها و انواع مختلف آلمانی استاندارد به خصوصی گویش‌های مرسوم در کشور سوییس و اتریش کار دشواری خواهد بود. اگر قصد دارید تا درک خود از لهجه‌های مختلف را بهبود بخشید، سعی کنید به برنامه‌های آلمانی زبان رادیویی و تلویزیونی گوش کنید. اما حواستان باشد تا لهجه‌ها و گویش‌های منطقه‌ای آلمانی استاندارد را با گویش‌های آلمانی اشتباه نکنید. بسیاری از گویش‌ها کاملاً به نظر شبیه یک زبان متفاوت می‌رسند و برای خود آلمان‌زبانها هم پیچیده و نامفهومند. بنابراین، لازم نیست در این مورد زیاد نگران باشید.

نتیجه‌گیری

همه موقع یادگیری زبان آلمانی دچار اشتباه می‌شوند. اشتباه کردن بخشی از روند طبیعی یادگیری است. با این حال، مهم آنست که بتوانید متوجه اشتباهات خود بشوید و آنها را اصلاح کنید. برای این منظور پیدا کردن یک پارتنر زبان و یا یک معلم خصوصی کارآزموده بسیار مفید خواهد بود. کسی که بتواند در این راه شما را هدایت کند و اشتباهاتتان را گوشزد نماید.

اساتید آموزشگاه آنلاین زبان تیکا

دانلود PDF تدریس خصوصی آلمانی در تهران ، مشهد و سایر کلان شهرها!

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

پرستو غفاری

پرستو غفاری

نویسنده

پرستو هستم. کارشناسی ارشد مهندسی عمران خوندم اما سالهاست که زبان انگلیسی تدریس می کنم و گهگاهی ترجمه هم می کنم. بسیار به ادبیات و هنرهای نمایشی علاقمندم و از مطالعه کتاب و تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی بسیار لذت می برم و امیدوارم که بتونم به دیگران هم کمک کنم تا از این لذت محروم نباشند .

نظرات

افشین گلرویی زبان آموز تیکا

افشین گلرویی

چه جالب ینی تو هر شهری بخوایم استاد معرفی میکنید؟

31 اردیبهشت 1401
امیرپارسا مهری زبان آموز تیکا

امیرپارسا مهری

خارج از ایران هم استاد و زبان آموز دارید؟

01 خرداد 1401
حامد زبان آموز تیکا

حامد

مرسی از تیم خوب تیکا

01 خرداد 1401
پریسا زبان آموز تیکا

پریسا

ممنون از شما

01 خرداد 1401
تدریس خصوصی دقیقا چه مزایایی برای شما دارد؟ هزینه کلاس خصوصی آلمانی چقدر است؟ اصلا به درد شما میخورد؟