کتاب های آلمانی

بعد از زبان انگلیسی شاید زبان بعدی که به یادگیری آن علاقه‌مند باشید، زبان آلمانی باشد. کشور آلمان مکانی مناسب برای تحصیل و مهاجرت به شمار می‌رود.

یادگیری زبان آلمانی با کتاب آلمانی

هر  کتابی باید با سن، سطح دانش و هدف یادگیری فرد متناسب باشند.

کتاب های زبان در نوع کلی خودخوان و کتابهای قابل تدریس دسته بندی می‌شوند.

عمدتاً کتاب آلمانی که توسط نویسندگان آلمانی فرآوری شده‌اند، تاثیرگذاری بیشتری در روند یادگیری افراد خارجی دارند.

مهمترین نکته در یادگیری یک زبان جدید انتخاب دقیق و درست کتاب است. عمدتاً کتاب آلمانی که توسط نویسندگان آلمانی فرآوری شده‌اند، تاثیرگذاری بیشتری در روند یادگیری افراد خارجی دارند. در میان هزاران  کتاب زبان آلمانی منتشر شده توسط نویسندگان مختلف، خواندن و مطالعه کدام یک می‌تواند برای شما مفید واقع شود؟ در ادامه قصد داریم تا به معرفی کتاب های زبان آلمانی پرداخته و در انتخاب کتابی مناسب به شما کمک کنیم.

بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی

 امروزه آموزش زبان آلمانی به علت تنوع کتاب زبان، به کاری آسان و جذاب تبدیل شده است. انواع کتاب آموزش زبان بنا به نحوه آموزش به دو دسته تقسیم می‌شوند. کتاب های زبان در نوع کلی خودخوان و کتابهای قابل تدریس دسته بندی می‌شوند. در انتخاب کتاب خود خوان مواردی چون ترجمه، آوانگاری و پاسخ تمرینات حائز اهمیت است. در ادامه بهترین کتاب‌های آموزش آلمانی معرفی می شود:

کتاب زبان آلمانی Teach Yourself German

در ابتدای یادگیری هر زبانی علاوه بر آموزش الفبای آن زبان جملات پرکاربردی که در زندگی روزمره و عموم مردم بسیار تکرار می شود آموزش داده می شود. کتاب آلمانی Teach Yourself German نیز مکالمات ابتدایی مانند احوال‌پرسی و بیان احساسات مبتدی شروع میشود. این کتاب شامل ۲۳ درس با موضوعات مختلف و متنوعی مانند احوالپرسی، خرید، وضعیت آب و هوا، رستوران رفتن، کار کردن و غیره است. در هر درس بخش‌هایی مانند لغات ضروری گرامر و تلفظ آموزش داده می شود.

کتاب آلمانی German Language of 128 million

این مجموعه زبان آلمانی شامل ۳ عدد کتاب می‌شود و از الفبای زبان آلمانی شروع به کار می‌کند. متن این کتاب بسیار ساده و قابل فهم است و تا سطح پیشرفته به شما آموزش می دهد. این کتاب را می‌توان نوعی کتاب خودآموز دانست و بدون هیچگونه آموزگار و یا معلمی می‌توان زبان آلمانی را به خود یاد دهید. سه کتاب این مجموعه به دسته های مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم شده و باعث پیشرفت شما در مدت زمان کوتاهی می شود.

کتاب آلمانی German Demystified

ویژگی کتاب آموزش زبان آلمانی German Demystified این است که به زبان انگلیسی نوشته شده و از سطح مبتدی تا پیشرفته را در بر می‌گیرد. علاوه براین شعار این کتاب  "Practice Make Perfect" است و یکی از بهترین منابع کتاب آموزش زبان آلمانی برای تمامی مردم دنیا است. این کتاب آموزش زیبان المانی در سراسر آموزشگاه های زبان دنیا تدریس می شود. در این کتاب شما قادر هستید تا دستور زبان و گرامر زبان آلمانی را به راحتی فراگیرید. همچنین ساختار جملات دشوار زبان آلمانی را بیاموزید و با تمرین های مکرر تمامی موارد آموزش داده شده را به راحتی به ذهن خود بسپارید.

کتاب آلمانی Learn German the fast and fun way series

گاهی اوقات شما وقت کافی برای یادگیری کامل زبان آلمانی ندارید و فقط جملات پرکاربرد را برای انجام امور خود نیاز دارید که بیاموزید. اینجاست که مطالعه و یادگیری این کتاب بسیار به کار شما خواهد آمد. متدهایی که برای آموزش سریع در این کتاب به کار رفته شده است مناسب مسافران بین المللی است. این کتاب آموزش آلمانی را با استفاده از تصاویر کارتونی، بازی های زبانی و پازل ها آسانتر می‌کند.

کتاب آلمانی Basic German Vocabulary

برای یادگیری هرچه بهتر یک زبان، علاوه بر فراگیری گرامر، نیاز است تا دایره لغات خود را افزایش داده و بتوانید جملات بیشتری را به زبان بیاورید. از این رو کتاب می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای یادگیری کلمات باشد. این کتاب به دو بخش تقسیم بندی شده است: بخش اول شامل ۴۰۰۰ واژه پرکاربرد در زبان آلمانی است و فراگیران زبان آلمانی می‌توانند به خوبی این کلمات را در جملات خود به کار گیرند. بخش دوم شامل دو هزار واژه پرکاربرد و جدا از واژه های قبلی است و مناسب افرادی است که بسیار مبتدی هستند. تمام واژه های این کتاب طبقه بندی شده اند و باعث می‌شود تا یادگیری آنها کار ساده‌تری باشد. همچنین نحوه تلفظ هر واژه در کنار آن آورده شده و به یادگیری سریع تر کمک می کند.

کتاب آلمانی Kurzgramnatik Deutsch

ویژگی منحصر به فرد این کتاب این است که به صورت تخصصی روی دستور زبان و قواعد زبان آلمانی کار می‌کند و باعث می‌شود تمرکز شما برای یادگیری گرامر بیشتر شود. در میان هزاران کتاب آلمانی کتاب Kurzgramnatik Deutsch می‌تواند بسیار در روند یادگیری شما موثر باشد. این کتاب بسیار دقیق به توضیح گرامر پرداخته و پوشش خوبی روی موضوعات مختلف دارد. به علت اینکه زبان این کتاب به طور کامل آلمانی است برای افرادی که به تازگی شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده‌اند مناسب نیست.

کتاب آلمانی Horn and Sprechen

این مجموعه کتاب دارای چندین کتاب است که به طور تخصصی بر روی مهارت های شنیداری و گفتاری تمرکز دارد. این مجموعه کتاب  برای سطح های مختلف کتاب های مختلفی دارد و مطابق با مهارت های شما کار می کند. در این کتاب بعد از هر بخش شنیداری مجموعه‌ای از تمرین ها و سوالات مطرح می‌شود و باعث می‌شود تا سطح یادگیری شما افزایش پیدا کند. هنگام خرید حتما باید این نکته را در ذهن داشته باشید تا کتاب مناسب و سطح خود را تهیه کنید.

کتاب آلمانی Menschen

در معرفی آخر کتاب های آلمانی به معرفی کتاب آموزشی Menschen خواهیم پرداخت. این کتاب یکی از معروفترین و پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان آلمانی در سرتاسر دنیا و ایران است. همچنین اولین کتابی است که در هر آموزشگاهی به شما پیشنهاد می‌شود. این کتاب سبکی نو و امروزی دارد. علاوه‌براین برای موضوعات و عناوین بسیار جذابی برای یادگیری است. این کتاب سعی بر این داشته تا تمامی تیپ‌های شخصیتی انسان‌ها و سبک‌های مختلف را در بر گیرد تا بتواند آموزشی کامل و جامع را ارائه دهد. علاوه بر این کتاب Menschen دارای ۲۴ درس است که هر درس ۴ صفحه دارد و با استفاده از داستان پردازی‌های مختلف محتوای آموزشی را به مخاطب ارائه می‌دهد. هر درس با یک مقدمه و مکالمه جذاب شروع شده و شما را با فضای کلی آشنا می‌کند. علاوه بر این در قسمت‌های مختلف هر درس مهارت‌های شنیداری، گفتاری و خواندن شما را تقویت می‌کند. بیشتر بخوانید: کتاب آموزش زبان هلندی

کتاب آموزش زبان آلمانی

کتاب آموزش زبان آلمانی یادگیری یک زبان جدید کار ساده و راحتی نیست و یک شبه نمی توان راه صد ساله را طی کرد بنابراین شما با استفاده از یک کتاب نیز نمی توانید زبان آلمانی را به طور کامل فرا بگیرید. یادگیری زبان جدید نیاز به تقویت هر ۴ مهارت دارد. با استفاده از کتاب‌های مختلف می بایست به تقویت مهارت های خود بپردازید. برای یادگیری یک زبان بهتر است که در ابتدا یک معلم برای خود بگیرید تا مفاهیم ابتدایی و تلفظ‌های صحیح کلمات و حروف را به شما یاد بدهد. در ادامه هنگامی که سطح شما به حدی رسید که بتوانیم صحبت‌های عامیانه را بیان کنید، میتوانید از کتاب‌های مختلف در زمینه‌های مختلف کمک گرفته و مهارت‌های زبانی خود را افزایش دهید.

بهترین کتاب های زبان آلمانی در تیکا

آموزشگاه زبان تیکا بهترین کتاب های آموزش زبان را به شما معرفی می کند. انتخاب کتاب زبان قابل تدریس توسط مدرس یا آموزشگاه ها معین می‌شود. هر  کتابی باید با سن، سطح دانش و هدف یادگیری فرد متناسب باشند. بنابراین کتب آموزشی بنا به سطح دانش افراد در انواع مبتدی، متوسط و پیشرفته نگارش می‌شوند. امیدواریم با معرفی کتاب های گفته شده بتوانید بهره لازم را برده و شاهد پیشرفت شما در زمینه یادگیری زبان آلمانی باشیم.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز