german grammar

زبان آلمانی یکی از زبان‌های زنده و پویا در جهان است. بعد از زبان انگلیسی بیشترین مکالمه در سطح اروپا به این زبان صورت می‌گیرد. یادگیری زبان آلمانی مانند هر زبان خارجی دیگری سختی‌های خود را دارد و بیش از هر چیز تعه د و پشت‌کار می‌تواند این مسیر را هموار کند.

خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 09 مهر 1

دسته بندی: german grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

همان‌طور که خودتان هم می‌دانید گاهی برای بیان بهتر مقصودمان به مخاطب باید کلماتمان را توصیف کنیم. دستور زبان، صفت این وظیفه را بر عهده دارد. صفت واژه‌ای است که یک اسم را توصیف می‌کند و منظور و مقصود ما را شفاف و واضح می‌گرداند. صفت‌ها در زبان آلمانی انواع مختلفی دارند. برخی از آنها قبل از اسم قرار می‌گیرند و برخی نیز در جمله نقش مسند می‌گیرند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 07 مهر 1

دسته بندی: german grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

وقتی زمان آن رسید که در یادگیری زبان آلمانی به سطح بعدی صعود کنید، یکی از مفیدترین چیزهایی که در  یادگیری دستور زبان می‌توانید یاد بگیرید افعال هستند. ممکن است از دوران مدرسه خود به یاد بیاورید که افعال درواقع نشان‌دهنده "انجام یک عمل" هستند. این بدان معناست که آنها به شما کمک می‌کنند تا بدوید، بپرید، پرتاب کنید، و بیاموزید.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
شنبه, 09 بهمن 0

دسته بندی: german grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

نمیشود گرامر آلمانی را با حفظ کردن کلمات یاد گرفت. دلیل آن هم این است که هر زبانی از قواعد گرامری متفاوتی برای ساخت جملات استفاده می کند. گرامر چارچوبی است که ساختار هر جمله را تعیین می کند. در این مقاله، هفت قانون اساسی یادگیری دستور زبان آلمانی را که مبتدیان باید بدانند تا فوراً شروع به صحبت کردن با زبان آلمانی کنند را مرور خواهیم کرد. در جزوه آموزش گرامر مبتدی آلمانی از A1 همراه با مثال، هفت قانون اصلی گرامر آلمانی را مرور خواهیم کرد. در پایان هر قسمت از جزوه آموزش گرامر آلمانی A1 pdf در پایین مقاله قابل دانلود است.

ادامه مطلب
نغمه خیرخواهی
نغمه خیرخواهی
شنبه, 11 مرداد 99

دسته بندی: german grammar

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در زبان آلمانی، تمام اسامی دارای یک جنسیت گرامری هستند که به سه دسته مذکر، مونث و خنثی تقسیم می شود.

ادامه مطلب
یادگیری گرامر زبان آلمانی

بعد از زبان انگلیسی بیشترین مکالمه در سطح اروپا به این زبان صورت می‌گیرد.

سختی کار در این است که تعیین جنسیت در زبان آلمانی کمی متفاوت با جنسیت فیزیولوژیکی است و استثنائاتی هم دارد.

کتاب‌های گرامر متعددی درزمینه آموزش گرامر زبان آلمانی در بازار هستند که بنا بر نیازتان می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

راهنمای گرامر زبان آلمانی اگر اصولی انجام شود، یادگیری دستور زبان به راحتی آب خوردن است. کشور آلمان چهارمین اقتصاد برتر دنیا را به خود اختصاص داده است و تحصیل و کار در این کشور مستلزم یادگیری زبان آلمانی است. در کنار یادگیری لغات و واژگان این زبان، یادگیری گرامر زبان آلمانی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شاید در نگاه اول زبان آلمانی، زبانی سخت و دشوار به نظر برسد اما با داشتن مطالعه و یادگیری مستمر می‌توان این زبان را به‌خوبی به‌عنوان زبان دوم یاد گرفت. در ادامه این مقاله با روش‌های یادگیری و آموزش گرامر زبان آلمانی و شیوه‌های تقویت آن آشنا می‌شویم.

آموزش گرامر زبان آلمانی

آموزش گرامر زبان آلمانی آموزش گرامر زبان آلمانی یکی از ارکان مهم یادگیری این زبان است. در کلاس‌های آموزش این زبان در کنار یادگیری لغات و واژگان به آموزش دستور زبان نیز پرداخته می‌شود. استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی زبان نیز این روزها رواج زیادی دارد. مخصوصاً برای افرادی که وقت کافی برای رفتن به کلاس‌های زبان را ندارند. برای یادگیری بهتر گرامر زبان آلمانی می‌توان از روش‌های بصری، شنیداری یا تعاملی استفاده کرد که انتخاب گزینه مناسب به روحیه زبان‌آموز بستگی دارد. اصولاً برای بسیاری از افراد شروع آموزش گرامر سخت و مانند کابوس است؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که با یادگیری کامل گرامر زبان آلمانی از ابتدا، می‌توانید این زبان را به‌خوبی و بدون نقص صحبت کنید. مانند هر زبان دیگری یادگیری زمان افعال که شامل گذشته، حال و آینده می‌شوند و دسته‌بندی افعال فاعلی، مفعولی، مضاف‌الیه و انتصابی کمک زیادی به شما خواهد کرد. افعال را دسته‌بندی کنید و هر فعل را در زمان‌های مختلف صرف کنید. نکته بعدی تفاوت حرف تعریف THE در زبان آلمانی است. در این زبان برای مؤنث (die)، مذکر (der) و خنثی (Das) از حرف تعریف متفاوتی استفاده می‌شود. هر کلمه از زبان آلمانی که یاد می‌گیرید باید حرف تعریف آن را نیز مشخص کنید. البته سختی کار در این است که تعیین جنسیت در زبان آلمانی کمی متفاوت با جنسیت فیزیولوژیکی است و استثنائاتی هم دارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد "آموزش گرامر زبان هلندی" روی عنوان کلیک کنید.

 

بهبود گرامر زبان آلمانی

یادگیری گرامر زبان آلمانی دقیقاً باید از گرامر و دستور زبان ساده و یا از جایی شروع شود که زبان‌آموز نسبت به آن کنجکاو و علاقه مند است. آنچه مسلم است گرامر نباید از جای سخت و دشوار شروع شود زیرا باعث دلسردی می‌شود. گوش دادن به پادکست، فیلم، رادیو و تلویزیون آلمانی برای بهبود زبان و گرامر زبان آلمانی بسیار مؤثر است. با گوش دادن مستمر کم‌کم با قواعد و نحوه به‌کارگیری اجزای جمله در مکالمه آشنا می‌شویم؛ بنابراین بهتر است از جملات ساده مانند سلام و احوالپرسی و قواعد و دستور زبان آن‌ها شروع کنید. صحبت کردن به زبان آلمانی اعتمادبه‌نفس را بالا می‌برد. نکته مهم در گرامر زبان آلمانی است که در بیشتر جملات افعال به‌عنوان کلمه دوم در جمله به‌کاربرده می‌شوند و در مواقعی که جمله سؤالی می‌شود به اول آن می‌آیند. از این نظر زبان آلمانی شباهت زیادی با زبان انگلیسی دارد. افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می‌توانند قواعد این زبان را نیز به‌راحتی یاد بگیرند. افعال مرکب، افعال وجهی و پیشوندهای کلمات کمی کار را سخت می‌کنند اما یادگیری قواعد آن‌ها نیز راحت است. حروف اول اسامی و نام ها در زبان آلمانی همیشه با حروف بزرگ نوشته می‌شوند. اسامی افراد، اشیا و مکان‌ها در زبان آلمانی باید به حروف بزرگ نوشته شوند.

تقویت گرامر زبان آلمانی

برای تقویت زبان آلمانی و دستور زبان آن بهتر است خود را در این زبان غرق کنید. خواندن داستان‌های زبان آلمانی، صحبت کردن روزانه و به‌کارگیری قواعد زبان آلمانی بیش از هر چیز دیگری گرامر زبان آلمانی را در شما تقویت می‌کند. یکی دیگر از قواعد سخت زبان آلمانی به‌کارگیری پسوندها و پیشوندها است. برای تقویت گرامر زبان آلمانی خوب است با انواع پسوندها، پیشوندها و کاربرد آن آشنا شوید. این بخش از گرامر زبان آلمانی به شما کمک می‌کند کلمات جدیدی بسازید و با ساختار کلمات مختلف آشنا شوید. یکی دیگر از راه‌کارهای تقویت گرامر زبان آلمانی تهیه کتاب مناسب برای گرامر است. با داشتن یک کتاب مناسب می‌توانید بارها و بارها افعال را صرف کرده و به‌مرور قوانین صرف افعال در زبان آلمانی را یاد بگیرید. با مرور زیاد می‌توانید زمان افعال را به خاطر بسپارید؛ این روش مخصوصاً برای کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است.

یادگیری گرامر زبان آلمانی

می‌توان گفت شروع یادگیری گرامر زبان آلمانی با تعیین هدف شروع می‌شود. اینکه بدانیم برای چه منظوری زبان آلمانی را یاد می‌گیریم و چه زمانی را می‌توانیم به آن اختصاص دهیم. بعد از تعیین هدف می‌توانیم در یک کلاس حضوری و یا آنلاین زبان آلمانی ثبت‌نام کنیم. داشتن معلم خصوصی نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای ما باشد. یادگیری گرامر زبان آلمانی به‌صورت خودآموز و از طریق تهیه کتاب نیز می‌تواند انتخاب افرادی باشد که نمی‌توانند در کلاس حضور داشته باشند.

بهترین روش یادگیری گرامر زبان آلمانی

بهترین روش یادگیری گرامر زبان آلمانی کتاب‌های گرامر متعددی درزمینه آموزش گرامر زبان آلمانی در بازار هستند که بنا بر نیازتان می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. «Living Language German, Complete Edition» یکی از کتاب‌های آموزش گرامر زبان آلمانی است که دارای سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته است. «English Grammar for Students of German» نیز یکی دیگر از کتاب‌های آموزش گرامر زبان آلمانی است. شاید عنوان این کتاب در ابتدا درست به نظر نیاید اما این کتاب یک رویکرد خلاقانه برای آموزش گرامر زبان آلمانی دارد. هر فصل این کتاب یک نکته گرامری را به زبان آلمانی و انگلیسی توضیح می‌دهد. «Großes Übungsbuch Deutsch — Grammatik» یکی دیگر از کتاب‌های خودآموز زبان آلمانی و گرامر آن است. این کتاب حاوی تمرینات زیادی برای سطح مبتدی و متوسط است و می‌تواند گرامر زبان آلمانی را به‌صورت گام‌به‌گام آموزش دهد. بیش از ۵۰۰ تمرین گرامری در این کتاب وجود دارد. شاید این سؤال پیش بیاید که سایت‌ها و نرم‌افزارها می‌توانند جای کتاب‌های گرامر را به‌خوبی پر کنند؛ اما تجربه نشان می‌دهد در یادگیری زبان دوم هیچ‌چیزی جای کتاب را نمی‌گیرد. همچنین در کنار کتاب می‌توان از انواع فیلم، پادکست، سایت‌ها و نرم‌افزارها برای یادگیری گرامر زبان آلمانی بهره برد. کتاب‌های گرامر به زبان‌آموز کمک می‌کنند تا بتوانند زبان دوم را به‌خوبی و روان صحبت کنند. یک کتاب استاندارد و مناسب دارای سطح‌بندی باشد. برای انتخاب کتاب مناسب ابتدا سطح زبان آلمانی را تعیین کرده و سپس کتاب متناسب با سطح خود را خریداری کنید. توجه به فهرست کتاب و داشتن توضیح و مثال‌های کافی برای انتخاب کتاب مناسب مهم است. بخش دیگر کتاب تمرین‌های مناسب است که کمک می‌کند دانش زبان خود را محک بزنیم.

بهترین کتاب های گرامر زبان آلمانی تیکا

آموزش آنلاین زبان آلمانی در تیکا از سطح مبتدی تا پیشرفته انجام می‌گیرد. یادگیری گرامر زبان آلمانی مانند هر زبان دیگری نیاز به تمرین و تکرار و ممارست زیادی دارد. هر زبان‌آموز علاوه بر استفاده از منابع مختلف برای یادگیری می‌تواند یا صحبت کردن و تکرار و تمرین زبان خود را تقویت کند. اگر زمان کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارید تیکا می‌تواند به‌خوبی و گام‌به‌گام گرامر زبان آلمانی را به شما آموزش دهد.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز