داستان های ایتالیایی

زبان ایتالیایی یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در کل دنیا است. این زبان از سرتاسر جهان طرفداران زیادی دارد. بر اساس نتایج به دست آمده کسانی که قصد دارند به مهارت کافی در زبان ایتالیایی دست پیدا کنند، شروع به خواندن داس

پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 09 دی 0

دسته بندی: italian story

زمان مطالعه: 7

در این مقاله هفت کتاب داستان ایتالیایی مناسب سطح A1-A2 را به شما معرفی میکنیم.

ادامه مطلب
آموزش زبان ایتالیایی با داستان ایتالیایی

هدف از خواندن داستان ایتالیایی در اینجا هم آموزش است و هم لذت و افراد نباید با در نظر گرفتن زمان زیاد خود را خسته کنند.

اگر افراد به صورت مستمر و هر روزه مطالعه خود را ادامه دهند ممکن است بعد از ۴ الی ۵ ماه بتوانند مطالعه خود را به سطح بالاتری برسانند.

به طور کلی لازم است که افراد ۹۰ درصد از یک کتاب را به خوبی متوجه شوند و در این صورت است که می‌توانند آن داستان را بخوانند و از مطالعه خود لذت ببرند.

این راه یکی از جذاب‌ترین راه‌های فراگیری زبان ایتالیایی است که خواننده با یک تیر ۲ نشان می‌زند. یعنی هم زبان ایتالیایی را یاد می‌گیرد و هم از خواندن داستان لذت می‌برد. داستان کوتاه خارجی منبعی مناسب برای تقویت مهارت و گسترش دایره لغات زبان‌آموزان است. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص یادگیری زبان ایتالیایی با داستان بیشتر صحبت کنیم. خوانندگان می‌توانند با خواندن این مقاله اطلاعات لازم را کسب کنند. پس با ما همراه باشید.

یادگیری زبان ایتالیایی با داستان

یادگیری زبان ایتالیایی با داستان یکی از راه‌های یادگیری این زبان، داستان ایتالیایی است. داستان کوتاه خارجی به زبان آموزان کمک شایانی در درک مطلب می‌کند. هنگامی که یک زبان آموز قصد دارد برای فرا گرفتن زبان ایتالیایی شروع به خواندن داستان ایتالیایی کند به راحتی می‌تواند کلمات جدیدی که معنای آن‌ها را نمی‌داند با توجه به فضای کل داستان حدس بزند. همچنین داستان برای تقویت ایتالیایی می‌تواند شیوه خوبی برای یادگیری گرامر نیز باشد. برخی از افراد، داستان زبان ایتالیایی را همراه با فایل صوتی گوش می‌دهند. این روش نیز می‌تواند به مهارت شنیداری زبان آموز کمک شایانی کند. شاید گوش دادن به فردی که با زبان ایتالیایی صحبت می‌کند آسان نباشد چون سرعت مکالمه آنقدر زیاد است که فرد زبان آموز نمی‌تواند به راحتی متوجه کلمات شود، اما در داستان کوتاه ایتالیایی اینطور نیست و سرعت و پس و پیش کردن متن و فایل صوتی به راحتی برای افراد مقدور است. برای مطالعه بیشتر: داستان کوتاه اسپانیایی

تاثیر داستان کوتاه در یادگیری ایتالیایی

همانطور  که گفته شد، یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان ایتالیایی خواندن داستان کوتاه ایتالیایی است. زبان آموزان و علاقه‌مندان به این زبان، هنگامی که داستان کوتاه ایتالیایی می‌خوانند زودتر داستان را تمام می‌کنند. تمام شدن داستان حس لذت‌بخشی به افراد می‌دهد. همچنین شوق خواندن دوباره را در آن‌ها بیشتر می‌کند. به علاوه کسانی که تازه شروع به یادگیری کرده‌اند بهتر است از داستان کوتاه زبان ایتالیایی استفاده کنند. این روش باعث می‍شود کمتر خسته شوند. طی تحقیقات به دست آمده، بیشتر کسانی که مهارت زیادی در زبان ایتالیایی به دست آورده‌اند، با داستان کوتاه روند آموزش خود را شروع کرده‌اند و چون حس رضایت از خواندن یک داستان کوتاه نسبت به یک داستان بلند زودتر به خواننده دست می‌دهد. بنابراین شوق بیشتری برای ادامه مطالعه را در خود حس می‌کنند.

بهترین داستان‌های کوتاه ایتالیایی

همانطور که ذکر شد، داستان برای تقویت ایتالیایی می‌تواند یک راه بسیار موثر در یادگیری زبان ایتالیایی باشد. داستان‌های کوتاه ایتالیایی زیادی هستند که خواندن آن‌ها به زبان آموزان توصیه می‌شود. در ادامه مطلب به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • Trans
 • Neapolitan Chronicles
 • The Via Veneto Papers
 • Time Ages in a Hurry
 • Sister Stop Breathing

کتاب داستان ایتالیایی برای مبتدیان

وقتی زبان آموزان مبتدی برای شروع از کتاب داستان استفاده می‌کنند، مهارت خود را در راهی آسان و ساده و معتبر تضمین کرده‌اند. شاید بیشتر افراد نمی‌دانند برای شروع کار از چه نوع داستانی استفاده کنند. گاهی به اشتباه داستانی را انتخاب می‌کنند که برای سطح آن‌ها مناسب نیست و این می‌تواند باعث زدگی زبان آموزان شود زیرا نمی‌توانند به راحتی با داستان ایتالیایی ارتباط برقرار کنند و بنابراین دلسرد و سرخورده می‌شوند. در این مورد لازم است که افراد مبتدی دقت بیشتری به خرج دهند. زمانی که زبان آموزان در سطح خود داستان مناسبی پیدا می‌کنند بعد از پایان داستان، احساس رضایت و اعتماد به نفسی که دارند باعث پیشرفت و پیگیری جدی‌تر آن‌ها می‌شود. در شرح زیر به چند نمونه از داستان ایتالیایی که مناسب سطح مبتدیان است اشاره خواهیم کرد.

 • کتاب داستان ایتالیایی Amore a Cappuccino
 • کتاب داستان ایتالیایی Dolomiti
 • کتاب داستان ایتالیایی Come hai detto che ti chiami
 • کتاب داستان ایتالیایی Storie per I giorni di festa
 • کتاب داستان ایتالیایی Imparo L’italiano con le favole di Espano
 • کتاب داستان ایتالیایی Pasta per due

تقویت دایره واژگان ایتالیایی با داستان

تقویت دایره واژگان با داستان ایتالیایی هنگامی که زبان آموزان برای یادگیری بهتر شروع به خواندن داستان ایتالیایی می‌کنند می‌توانند دایره واژگان خود را افزایش دهند. توصیه ما به زبان آموزان این است که هنگام خواندن داستان ایتالیایی دور کلمات جدید خط بکشند و در یک دفتر کلمات جدید را همراه با معنی، مترادف و کلمه متضاد یادداشت کنند و در طول هفته چندین بار دفتر خود را مطالعه کنند. افراد هنگام خواندن داستان ایتالیایی با کلمات زیادی در هر نوع زمینه‌ای آشنا می‌شوند و این خود می‌تواند یکی از مزیت‌های خواندن داستان ایتالیایی باشد.

تقویت درک مطلب با داستان ایتالیایی

یکی دیگر از فواید خواندن داستان ایتالیایی درک مطلب است. افراد در هنگام خواندن داستان نمی‌توانند کلمه به کلمه را ترجمه کنند و اگر برای هر کلمه نیز به فرهنگ لغت مراجعه کنند شاید لذت خواندن داستان از بین برود. بنابراین توصیه ما به زبان آموزان این است که داستان سطح خود را انتخاب کنند و به دنبال ترجمه کلمه به کلمه یا حتی جمله به جمله متن نباشند. لازم است که زبان آموزان به درک مطلب توجه داشته باشند زیرا در این صورت نیز می‌توانند گاهی بدون مراجعه به فرهنگ لغت، معنی کلمه‌ای را حدس بزنند. اگر از این روش برای خواندن داستان ایتالیایی استفاده کنند قطعا به مرور زمان از درک مطلب بهتری برخوردار می‌شوند و انگیزه بیشتری برای مطالعه کتاب‌های بعدی دارند. لینک مفید: 7 داستان کوتاه ایتالیایی خوب برای مبتدیان

 

ژانرهای مختلف داستان ایتالیایی

شاید بیشتر افراد فقط علاقه‌مند به یک نوع ژانر ادبی باشند، اما کسانی که برای یادگیری زبان ایتالیایی از خواندن داستان ایتالیایی استفاده می‌کنند بهتر است که ژانرهای مختلف را مطالعه کنند زیرا در این صورت با کلمات و اصطلاحات جدیدی آشنا می‌شوند و این خود باعث می‌شود که در هر زمینه‌ای اطلاعات لازم را به دست بیاورند و همزمان با کسب اطلاعات، از متن خود نیز لذت ببرند. هنگامی که زبان آموزان داستانی را برای مطالعه انتخاب می‌کنند باید دقت کنند در یک صفحه چه تعداد از کلمات را متوجه می‌شوند. به طور کلی لازم است که افراد ۹۰ درصد از یک کتاب را به خوبی متوجه شوند و در این صورت است که می‌توانند آن داستان را بخوانند و از مطالعه خود لذت ببرند. اگر داستانی که انتخاب می‌کنند بسیار ساده باشد این سطح برای زبان آموزان، سطح پایینی است و باید کتاب داستانی را انتخاب کنند که هم متن را متوجه شوند و هم افراد را برای جستجوی کلمات جدید وادار کند.

بهترین داستان های ایتالیایی در تیکا

با مراجعه به سامانه آموزش زبان تیکا، می‌توانید، داستان کوتاه ایتالیایی مورد علاقه خود را پیدا کنید. در این مقاله سعی داشتیم توضیحات لازم را در خصوص یادگیری زبان ایتالیایی از طریق داستان را برای خوانندگان توضیح دهیم. در نهایت بهتر است که افراد حتی بعد از یادگیری زبان ایتالیایی نیز همچنان به خواندن داستان ایتالیایی ادامه دهند زیرا در طول زمان خواهند دید که مهارت ریدینگ و حتی مهارت صحبت کردن آن‌ها بیشتر از قبل شده است.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز