مهم ترین نکات یادگیری زبان فرانسه در خانه به صورت رایگان با فایل دانلود مقاله

خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 07 تیر 1

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10 دقیقه

این روزها  یادگیری زبان دیگر به کلاس رفتن وابسته نیست بلکه می‌توان با استفاده از منابع مختلفی که در اینترنت و به صورت رایگان وجود دارد یادگیری زبان را آغاز کرد. اگر شما جزو افرادی هستید که قصد دارید زبان فرانسوی را یاد بگیرید، می‌توانید از روش‌های مختلفی برای انجام این کار استفاده کنید. به طور مثال مهارت‌های گوش دادن که بخش مهمی از یادگیری زبان فرانسوی است را می‌توانید از طریق گوش کردن به پادکست تقویت کنید و یا به سایت‌های مختلف که منابع یادگیری زبان فرانسوی هستند مراجعه کنید. همچنین کتاب‌ها نقش بسیار موثری در یادگیری یک زبان جدید دارند. خوشبختانه شما می‌توانید در هر جایی با استفاده از تلفن همراه خود یادگیری زبان فرانسوی را دنبال کنید. اما برای اینکه با این منابع رایگان آشنا شوید در ادامه می‌خواهیم به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان فرانسوی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 03 خرداد 1

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کشور فرانسه مهد فرهنگ، ادب، مد و فشن و به مرکزیت پاریس یکی از مکان‌های پرجاذبه و توریستی می‌باشد و سالانه افراد بسیاری به قصد سفرهای گردشگری یا اقامت وارد آن می‌شوند. درصورتی‌که قصد سفر به جمهوری فرانسه را دارید، در گام نخست باید به دنبال فراگیری جملات ضروری برای سفر به کشور فرانسه باشید. شاید فکر می‌کنید یادگیری زبان جدیدی چون فرانسویی بسیار سخت و زمانبر است، اما با یادگیری جملات ضروری برای سفر به کشور فرانسه به راحتی می‌توانید در صحبت کردن به این زبان حرفه ای شوید و مانند یک نیتیو که سال ها در کشور فرانسه زندگی کرده، صحبت کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10 دقیقه

اگر دوست دارید دقیقا شبیه یک بومی فرانسوی زبان صحبت کنید ولی در ابتدای مسیر یادگیری زبان هستید، ناامید نباشید. خواندن به یک زبان خارجی می‌تواند دشوار و یا کاملاً دلسرد کننده باشد. اگرچه همواره ممکن است که با لغات یا ساختار دستوری دشواری مواجه شوید، یادگیری بان فرانسه ساده‌تر خواهد شد. فارغ از اینکه چقدر به زبان فرانسوی تسلط پیدا کنید، احتمال اینکه موقع خواندن متنی اصلاً با دشواری مواجه نشوید، وجود ندارد.

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 27 خرداد 0

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10

بسیاری از کسانی که قصد یادگیری زبان فرانسوی را دارند، سراغ یک کلاس، معلم خصوصی و یا برنامه خودآموزی می‌روند یا اینکه عزم سفر به فرانسه را می‌کنند تا در ارتباط مستقیم با زبان قرار بگیرند

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
سه شنبه, 04 خرداد 0

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 8

آموزش زبان فرانسوی به کودکان هم میتواندبرای بچه ها یک تجربه لذت بخش باشد، و هم یک کابوس سخت و دشوار! همه چیز به این بستگی دارد که شما چه روشی را انتخاب کنید!

ادامه مطلب
نیکی مهدی
نیکی مهدی
یکشنبه, 25 آبان 99

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 7 دقیقه

هر یک از روش های ارائه شده برای یادگیری زبان،دارای موافقان و مخالفانی است؛ با این حال روشی وجود دارد که با توجه به آن ،افراد خود را در معرض محیط هایی قرار میدهند که قرار است زبان مورد نظرش را یاد بگیرند، و تمامی افراد در تاثیرات مثبت آن در یادگیری،متفق القول هستند.

ادامه مطلب
صوفیا کتیران
صوفیا کتیران
چهارشنبه, 07 آبان 99

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 9 دقیقه

در این مقاله از سری مقاله های آموزش زبان فرانسه می خواهیم روش ها و نکاتی را بررسی کنیم که به زبان آموزانی که قصد یادگیری زبان فرانسه را دارند کمک می کند تا در مدت زمانی کوتاه فرانسه را یاد بگیرند. هر روش یادگیری زبان نقاط قوت و ضعف خود را دارد.

ادامه مطلب
نیکی مهدی
نیکی مهدی
چهارشنبه, 09 مهر 99

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 8 دقیقه

کودکان معمولا دارای بهترین شرایط سنی به خصوص هوش عالی برای یادگیری زبان و تقویت 4 مهارت زبان هستند. اگر زبان فرانسوی را به کودکان خود، مخصوصا آنهایی که سن کمتری دارند آموزش داده باشید ، احتمالا متوجه این نکته شده اید که آنها بسیار پر جنب و جوش بوده و به راحتی و با کوچکترین چیزی حواسشان پرت شده

ادامه مطلب
زهرا اکبری نیا
زهرا اکبری نیا
یکشنبه, 30 شهریور 99

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 6 دقیقه

اولین قدم برای یادگیری یک زبان جدید ، انتخاب زبان موردنظر شما است. فرض ما در این مقاله این است که شما تصمیم گرفته اید زبان فرانسه یا اسپانیایی را یاد بگیرید. با اینکه انتخاب یک زبان برای یادگیری می تواند تصمیمی شخصی باشد و هر زبان آموزی دلایل مخصوص به خود را داشته باشد

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
پنجشنبه, 01 خرداد 99

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 3 دقیقه

زبان زیبای فرانسوی احتمالا اولین زبانی است که بعد از یاد گرفتن زبان انگلیسی به فکر یاد گرفتن آن می افتید، گرچه ممکن است از جمله طرفداران پر و پا قرص فرانسوی باشید و حتی قبل از انگلیسی یاد گرفتن آن را شروع کنید!

ادامه مطلب

اگر به یادگیری زبان فرانسه علاقه‌مندید، اصلاً تنها نیستید. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا سعی دارند این زبان را یاد بگیرند. علاقه زیاد مردم به زبان فرانسوی عجیب نیست، چون فرانسوی زبانی است که تاریخ و فرهنگی غنی دارد. درصورتی‌که با زبان فرانسوی آشنایی داشته باشید، می‌توانید دورتادور دنیا افرادی هم زبان پیدا کنید. از اروپا گرفته تا آفریقا تا آمریکای شمالی و حتی در جزایر کارائیب.

اما هنوز هم ممکن است سؤالات زیادی در این زمینه که چرا باید فرانسوی بیاموزید داشته باشید. چه چیزی باعث می‌شود آموزشگاه‌های زبان این دوره‌ها را ارائه کنند؟ و چرا مهارت مکالمه به زبان فرانسوی این‌قدر ارزشمند است؟ خبر خوب این است که زبان فرانسوی به‌طورقطع می‌تواند برای شما از نظر فرهنگی و شغلی موقعیت‌های جدیدی ایجاد کند. روش‌های یادگیری آنلاین و منابع بسیاری که امروز برای آشنایی با زبان فرانسه وجود دارند کار یادگیری را بسیار ساده‌تر کرده‌اند.

چرا باید فرانسوی بیاموزیم؟

چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم؟ مهم ترین نکات یادگیری زبان فرانسه در خانه به صورت خودآمور یا با کلاس آنلاین

یادگیری هر زبان به‌ویژه یادگیری زبان فرانسه به‌خصوص در خانه چالشی است که ذهن شما را به دیدگاه‌های تازه باز می‌کند. به شما کمک می‌کند تا با افراد از قشرهای مختلف در قلمروهایی فراتر از مرزهای یک کشور ارتباط برقرار کنید

برای شروع، اگر زبان فرانسوی را بدانید، درهای دنیای افراد فرانسوی‌زبان که شامل قاره‌های مختلف دنیا می‌شود، پیش روی شما گشوده خواهند شد. بیش از 300 میلیون نفر در دنیا هستند که تا حدی فرانسوی حرف می‌زنند. همین سبب می‌شود که این زبان ششمین زبان پرکاربرد در جهان به شمار بیاید. فرانسوی‌زبان رسمی 29 کشور است و از این نظر بعد از انگلیسی در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. (و همچنین بعد از انگلیسی در سراسر جهان زبانی است که بیشتر از همه مطالعه می‌شود).

شما می‌توانید فرانسوی‌زبانان را به‌صورت پراکنده نه فقط در کشور فرانسه بلکه در بقیه کشورها بیابید. از جمله در سرتاسر آفریقا در کشورهایی مثل الجزیره، تونس، جیبوتی، نیجریه، موریس، ساحل عاج. باتوجه‌به رشد فزاینده جمعیت در این قاره‌ها پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2050 ، 700 میلیون فرانسوی‌زبان در دنیا وجود داشته باشند. بعد از آلمانی و روسی، فرانسوی پرکاربردترین زبان در اروپاست.

بخش زیادی از گویشوران این زبان در بلژیک، سوییس و لوکزامبورگ در کنار کشورهایی با ریشه‌های قوی فرانسوی مثل لهستان، یونان و جمهوری چک وجود دارند. در سوی دیگر اقیانوس اطلس در آمریکای شمالی، کانادا 10 میلیون فرانسوی‌زبان بومی دارد که بسیاری از آنها در ایالت کِبِک سکونت دارند. در ایالت کبک کانادا، فرانسوی تنها زبان رسمی است (در بقیه ایالات فرانسوی‌زبان کانادا، انگلیسی نیز یک زبان رسمی محسوب می‌شود).

زبان فرانسوی چهارمین زبان پرکاربرد در ایالات متحده آمریکاست و بخش بزرگی از جمعیت متکلمین بومی این زبان در ایالاتی مثل لوییزیانا زندگی می‌کنند و اگر به سمت جنوب رهسپار شوید، حدود 10 میلیون متکلم بومی در هائیتی پیدا خواهید کرد. مهم نیست کجا سفر کنید، چرا که هرگز با کمبود جمعیت فرانسوی‌زبان مواجه نخواهید شد.

مزایای یادگیری فرانسوی

یادگیری یک مهارت جدید، برای مثال یادگیری یک زبان جدید می‌تواند به شما کمک کند تا خلاقیت خود را ابراز نمایید. همچنین ذهن خود را تحریک و تشویق کنید و جوانب تازه‌ای از خود را در طی این مسیر کشف کنید. مزایایی که از یادگیری زبان فرانسه می‌تواند حاصل شود، شامل موارد زیرند:

  • سفر به کشور فرانسه و آشنایی با فرهنگ و جاذبه‌های توریستی این کشور
  • تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه که از بهترین دانشگاه‌های جهان‌اند.
  • تجارت و یافتن فرصت شغلی مناسب در کشور فرانسه یا کشورهای فرانسوی‌زبان.
  • یادگیری زبان فرانسه به دلیل علاقه شخصی و شرکت در آزمون‌های این زبان و تعیین سطح زبان فرانسه.

یادگیری تلفظ، الفبای زبان فرانسوی با لهجه فرانسوی

تلفظ فرانسوی به گیج‌کننده بودن برای غیر فرانسوی‌زبانان بدنام است. به‌خصوص وقتی آنها در مواجهه با کلمه‌ای قرار می‌گیرند که تلفظش هیچ شباهتی به نوع املایش ندارد. (مثلاً hors d'oeuvres در نظر بگیرید). زبان فرانسوی پر از اشکال املایی عجیب‌وغریب و تلفظ‌های خیلی خاص است؛ حروف صامت، گروه‌هایی از حروف صدادار و صداهایی که در انگلیسی وجود ندارند.

لغات فرانسوی

یادگیری لغات برای یادگیری زبان فرانسه آن‌قدری که ممکن است فکر کنید، دشوار نیست. نیاز به زمان و تمرین است اما لغات و اصطلاحاتی را خواهید یافت که به آن‌ها که در حال حاضر می‌دانید، بسیار مرتبط هستند.

گرامر و دستور زبان فرانسوی: افعال و صرف فعل

افعال، المان‌های کلیدی هر جمله فرانسوی هستند. هر زمان که می‌خواهید بگویید که چیزی یا کسی کاری را انجام می‌دهد یا چیز دیگری است، به یک فعل نیاز خواهید داشت.

برای استفاده در جملات فرانسوی، این افعال باید صرف شوند. یعنی هر فعل فرانسوی به نسبت فاعل جمله (چه کسی یا چه چیزی در حال انجام عمل است) شناسه‌ای خاص را می‌پذیرد. افعال فرانسوی بسیاری هستند که به‌عنوان باقاعده شناخته می‌شوند چرا که همه آنها از الگوی ثابت صرف فعل پیروی می‌کنند.

بااین‌حال، برخی افعال فرانسوی (مهم) هم هستند که صرفی بی‌قاعده دارند و باید به‌صورت جداگانه یادگرفتن و به‌خاطر سپرده شوند. این افعال شامل aller (رفتن)، etre (بودن) و avoir (داشتن) می‌شوند.

دانستن چگونه صرف کردن افعال فرانسوی برای رساندن منظورتان بسیار حائز اهمیت است و شما احتمالاً بخش اعظمی از مسیر یادگیری زبان خود را صرف تمرکز بر افعال فرانسوی خواهید کرد. به‌محض اینکه به آنها مسلط شوید، مسیر روان صحبت‌کردن به زبان فرانسوی برای شما هموار خواهد شد.

اسامی و جنسیت در زبان فرانسوی

هر اسم فرانسوی یک جنسیت دارد که یعنی یا به‌عنوان مذکر (masculin) و یا مؤنث (feminin) شناخته می‌شود. این موضوع به این معنی نیست که هر شخص، مکان، شیء یا ایده ذاتاً مذکر یا مؤنث است. این تنها یک سیستم گروه‌بندی دستوری است که در فرانسوی و بسیاری زبان‌های دیگر دنیا وجود دارد که بر استفاده متکلمین از زبان تأثیر می‌گذارد.

اغلب، جنسیت فرانسوی به شکلی عمل می‌کند که انتظارش را دارید؛ la mere (مادر) یک اسم مؤنث است بنابراین به حرف تعریف مفرد la (the) نیاز دارد درحالی‌که pere (پدر) یک اسم مذکر است و به حرف تعریف مفرد le احتیاج دارد. اما بعضی اوقات این مشخصه‌های جنسیتی می‌توانند اختیاری باشند مثلاً چرا کلمه chaise (صندلی) مؤنث است اما canapé (مبل) مذکر؟ بخش بزرگی از یادگیری اسامی در زبان فرانسوی شامل به‌خاطر سپردن این گروه‌بندی‌های جنسیتی است بنابراین مهم است که مفهوم آن را تمرین کنید.

الگوهای مختلفی از شناسه کلمات وجود دارند که برای شما مشخص می‌کنند که چه جنسیتی را نشان می‌دهند. البته مراقب کلماتی که این الگو را نقض می‌کنند باشید مثل کلمات مذکر le squelette (اسکلت) یا le silence (سکوت) یا دیگر اسامی مؤنث مثل la peau (پوست) یا la chaleur (گرما). جنسیت این اسامی نیز باید به‌خاطر سپرده شود. تسلط بر جنسیت اسامی فرانسوی به همین دلیل می‌تواند کمی پیچیده باشد.

وقتی بحث بر سر اسامی فرانسوی است، باید از صفات نیز صحبت کنیم. صفت‌ها در فرانسوی یا کلماتی که ویژگی‌ها یا مشخصاتی از اسم را توصیف می‌کنند در جمله به دنبال اسم استفاده می‌شوند و باید متناسب با اسمی که توصیفش می‌کنند مورداستفاده قرار بگیرند. یعنی که شناسه آنها باید جنسیت (مؤنث یا مذکر بودن) و تعداد (مفرد یا جمع بودن) اسم را نشان دهند.

آداب معاشرت رسمی و غیررسمی فرانسوی

یادگیری زبان فرانسه در منزل از مبتدی تا پیشرفته برای مکالمه فرانسوی برای سفر به فرانسه

درست مثل بسیاری از زبان‌های جهانی دیگر مثل اسپانیایی، آلمانی و ایتالیایی، زبان فرانسوی بین شکل رسمی و غیررسمی تفاوت قائل می‌شود. این جنبه از معاشرت زبانی فرانسوی ممکن است برای یک انگلیسی‌زبان گیج‌کننده به نظر برسد اما در روند پیشرفت آموزشی‌تان به‌عنوان جلوه‌ای دیگر خود را نشان خواهد داد.

در فرانسوی، ضمیر tu (به معنی تو) ضمیر دوم شخص مفرد غیررسمی و صمیمانه است. ضمیر vous (به معنی شما) برای خطاب قراردادن بیش از یک نفر استفاده می‌شود. می‌توانید به‌عنوان همگی شما آن را در نظر بگیرید. اما vous در آداب معاشرت فرانسوی برای خطاب قراردادن یک نفر با احترام نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

احوالپرسی فرانسوی به زبان ساده

برای صحبت‌کردن مثل یک فرانسوی‌زبان بومی، تعدادی عبارت و اصطلاح هستند که باید یاد بگیرید و به شما کمک می‌کنند که برای جلو بردن مکالمه دچار مشکل نشوید. البته که بهترین جا برای شروع "سلام" است! تعداد زیادی احوالپرسی متداول فرانسوی هستند که می‌توانید از بینشان انتخاب کنید. محبوب‌ترینشان شامل bonjour (روز بخیر) یا اگر ساعت 6 یا 7 عصر یا دیرتر است bonsoir (عصر بخیر) هستند. با افرادی که شخصاً می‌شناسید، گفتن salut! (سلام) کفایت می‌کند.

برای گفتن خداحافظی به فرانسوی، کلاسیک‌ترین راه گفتن Au revoir است و در موقعیت‌های غیررسمی‌تر Salut هم استفاده می‌شود. A bientot (به‌زودی می‌بینمت) نیز گزینهٔ خوبی است. درست مثل Bonne journee (روز خوبی داشته باشی) و Bonne soiree (عصر خوبی داشته باشی) که معادل bonjour و bonsoir برای خداحافظی هستند.

برای تشکر می‌توان از s’il vous plait و s’il te plait (لطفاً) گفت تا merci (ممنون) و de rien (خواهش می‌کنم) و Ou est X? (X کجاست؟) و Parlez vous anglais? (آیا شما انگلیسی حرف می‌زنید؟). با یادگیری این عبارات فرانسوی و صدها عبارت دیگر شبیه آن بهتر می‌توانید با فرانسوی‌زبانان بومی ارتباط برقرار کنید.

اگر به دنبال بهبود توانایی مکالمه فرانسوی خود هستید، پس شما را به مطالعه چگونه به راحتی به زبان فرانسه حرف بزنیم؟ دعوت می‌کنیم.

روش های یادگیری فرانسوی

وقتی پای چگونگی یادگیری زبان فرانسه یا هر زبان دیگری به میان می‌آید، هیچ جواب درستی وجود ندارد. با داشتن گزینه‌های بسیار در این مسیر، تعجبی نیست که انتخاب یک سبک یا روش یادگیری گیج‌کننده باشد!

منابع مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد. برخی از آنها رایگان هستند، برخی ارزان و برخی دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. هیچ ترکیب دقیقی وجود ندارد و به شما بستگی دارد که کدام‌یک از این روش‌ها برایتان بهتر جواب می‌دهد.

سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای یادگیری فرانسوی چیست؟

سریع‌ترین و راحت‌ترین راه یادگیری فرانسوی، راهی است که کمترین اصطکاک را دارد. بنابراین اگر از ورق زدن بیهوده کتاب‌های درسی بیزارید یا موقع بررسی فلش کارت‌های فرانسوی حوصله‌تان سر می‌رود، بهتر است سراغ روشی بروید که جالب‌تر و هیجان‌انگیزتر است. شناخت خودتان کلید موفقیت است. اینجا به چند راه یادگیری فرانسوی اشاره می‌کنیم:

  • در ساختار کلاس درس یا کلاس خصوصی با یک مدرس یا معلم خصوصی فرانسوی
  • با دوره‌ها، کلاس‌ها، نرم‌افزارها و یا برنامه‌های آنلاین
  • با منابع رسانه‌ای فرانسوی مثل پادکست، فهرست آهنگ، کتاب، فیلم و برنامه‌های تلویزیونی

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای شروع یادگیری زبان فرانسوی، می‌توانید همین حالا از لیست اساتید زبان فرانسوی تیکا بازدید کنید.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز